A Le Coq pääses Tallinna Rahvaliigas Aivar Kuusmaa abiga veerandfinaali

-A Le Coq | Foto: Tallinna Rahvaliiga

Optibet Tallinna Rahvaliigas peeti laupäeval esimesed play-off’i avaringi kohtumised. I divisjonis said võidud kirja A Le Coq ja Aexpo/Estravan, II divisjonis saatis edu Audentest ja West Tallinnat.

I divisjon

(8) Lival BC – (9) A Le Coq 63:71 (11:21, 16:16, 25:12, 11:22)TÄISSTATISTIKA

Märt Mäesalu kõrval abitreenerina ka legendaarse Aivar Kuusmaa pingile kaasanud A Le Coq võitis avaveerandi 10 punktiga ja sama suure vahega juhiti ka poolajaks – 37:27. Kolmandal veerandajal viskas Lival BC 25 punkti A Le Coqi vaid 12 vastu ning pääses viimase veerandi alguseks juhtima 52:49. Otsustaval veerandil suutis A Le Coq siiski oma paremuse maksma panna ja võitis mängu kaheksa punktiga.

Üleplatsimeheks kerkis A Le Coqi eest 26 punkti visanud Andrus Salusoo, kes kogus lisaks ka 3 lauapalli, 4 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget. Henri Räim panustas võitu 12 punkti, 4 lauapalli ja 6 korvisöötu ning Egon Viik lisas 11 silma ja samuti 4 lauapalli. Kaotajate parim oli Heikki Pukk, kes viskas 19 punkti, võttis 8 lauapalli, andis 5 resultatiivset söötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Sven Rungi lisas 14 punkti ja 4 lauapalli ning Carl-Martin Jõgeda arvele kogunes 12 silma ja 6 lauapalli.

(6) Aexpo/Estravan – (11) MGT Team 95:78 (20:23, 27:12, 22:19, 26:24) – TÄISSTATISTIKA

Aexpo/Estravan kaotas avaveerandi kolme punktiga, kuid juhtis poolajaks juba 47:35 ja kolmanda perioodi lõpuks 69:54. Viimasel veerandajal vormistati kindel 17-punktiline võit.

Võitjate resultatiivseim oli 23 punkti visanud Kristjan Prüüs, kes andis lisaks ka 5 korvisöötu. Karl Erik Glück ja Tarmo Antson tegid mõlemad kaksikduubli, kogudes vastavalt 22 punkti ja 14 lauapalli ning 20 punkti ja 11 lauapalli. Kaotajate poolelt tegi kaksikduubli meeskonna liider Vitali Šerstnjov, kes tõi 34 punkti ja 10 lauapalli. 12 punkti visanud Dmitri Turi jäi kaksikduublist lahutama üks lauapall.

I divisjoni play-off tabel

-West Tallinn – Retlar/BC Forwards | Foto: Tallinna Rahvaliiga

II divisjon

(12) Keskturu Kossuklubi – (5) Audentes 50:112 (19:21, 3:33, 14:27, 14:31)TÄISSTATISTIKA

Avaveerandi kahe punktiga võitnud Audentes otsustas mängu saatuse teisel perioodil, kui lasi Keskturu Kossuklubil visata vaid kolm silma enda 33 vastu. Lõppkokkuvõttes pidi Keskturu Kossuklubi leppima koguni 62-punktilise kaotusega.

Audentese poolelt kerkis üleplatsimeheks Sixten Tomingas, kes tabas kuus kolmepunktiviset ja kogus kokku 32 silma. Carl Sooär toetas teda 22 punkti, 9 lauapalli ja 6 korvisööduga. Riko Roosnurm sai kirja 19 punkti ja 10 lauapalli, Reijo Põllu 17 punkti ja 12 lauapalli ning Matthias Pärn 16 punkti ja 17 lauapalli. Keskturu Kossuklubi parim Egert Puhm 17 punkti ja 11 lauapalliga, Kristjan Kikkas lisas 14 silma.

(9) West Tallinn – (8) Retlar/BC Forwards 63:56 (17:15, 24:17, 11:14, 11:10) – TÄISSTATISTIKA

West Tallinn haaras avaveerandi järel kahepunktilise edu ning juhtis poolajaks juba 41:32. Retlar/BC Forwards vähendas viimase veerandaja alguseks vahe kuuele silmale, ent pidi lõpuks siiski leppima seitsmepunktilise kaotusega.

Võitjate resultatiivseim oli 18 punkti visanud Henri Enden. Georg-Mihkel Kodi lisas 9 silma ja 18 lauapalli ning Erik Erma arvele jäi 8 punkti. Retlar/BC Forwardsi parim oli kaksikduubli teinud Jürgo Jäving, kes viskas 17 punkti ja võttis 12 lauapalli. Madis Laas lisas 16 ja Rain Aun 14 punkti.