Aexpo/Estravan tahab Rahvaliigas hooaja lõpuni kõik võidud koju tuua

-Kermo Sinimägi tänavakorvpalli mängimas | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas teeb uuel hooajal debüüdi teiste harrastussarjade kogemusega Aexpo/Estravan meeskond, kes eestvedaja Kermo Sinimägi sõnul on tulemas kindla sihiga mängida võidu peale.

Saame teada mõned Aexpo/Estravani meeskonna taktikalised salarelvad ning ka põhjuse, miks seni pole suudetud play-offides päris lõpuni purjetada.

Iseloomusta palun Aexpo/Estravan võistkonda. Mis mehed olete, kust tulete ja kui kaua koos olete korvpalli mänginud?

Aexpo/Estravan on nüüd kolmandat korda ümberehitusel meeskond. Varem vahetasime juba kahel korral enamus mehi välja – kes liikusid kõrgemasse liigasse, kes enam ei saanud mängida ning kes olid liiga passiivsed. Sel aastal on järjekordne ümberkorraldus uue treeneri ja mängijatega. Taust on kõigil väga erinev ning kirju. Korvpalliga on alustatud lapsena erinevates Eesti otsades. Mõni meist on olnud pidevalt harrastusliigades, samas mõni käinud ka kõrgemates liigades kuni meistriliigani välja. Tuumik koosneb Kuusalu piirkonna ja Tallinna ja seda ümbritsevate asukohtade meestest. Kokku on mängitud umbes 4-5 aastat, kellega vähem, kellega rohkem.

Kuidas teil seni harrastusliigades on läinud?

Seni oleme alati play-offis 1.-3. ringis välja lennanud. Põhjus on harrastuskorvpallile tüüpiline – hooaja lõpus on kohal käimine hõre nii trennis kui ka mängudel ja 5-6 mehega ei ole suutnud võite koju tuua. Naljaks on see, et eelmisel hooajal jõudsime kaugemale kui kunagi varem ning seda stabiilselt 9 mängijaga, tehes ühe trenni nädalas, kuigi ka see üks jäi tihti ära ning treener puudus sootuks.

Kas Aexpo/Estravan nimi tuleneb teie toetajatest? Mis ettevõtetega tegemist?

Jah, nimi tuleb toetajatest, kes aitavad kulud mängijate jaoks all hoida. Aexpo Production on reklaami ja brändimisega tegelev ettevõte ning Estravan on transpordiga tegelev ettevõte. Ka nende firmade juhid ja töötajad mängivad meiega koos.

Millist mängustiili Aexpo/Estravan meeskond viljeleb?

Ühe sõnaga kokku võetavat stiili meil ei olegi, kui midagi välja tuua, siis kiire surm vastasele kiirrünnakutega (naerdes – toim.). Igal mängijal on oma stiil, kes on rohkem viskaja, kes panustab rohkem kiirusele jne. Neid stiile kokku pannes ongi mitmekülgne meeskond olemas, et saaks iga vastast murda. See suvi ei läinud kõigil hooaja lõpus õlu näppu ning liha grillile vaid treeningud jätkusid suurema hooga kui varem. Tegelesime aktiivselt erinevate treeningutega ning lisamängijate ja treeneri värbamisega.

Kas Aexpo/Estravan meeskonna eesmärgiks on mängida võidu peale või on esmane tunda ennast mõnusalt heas seltskonnas palli mängides?

Meil kõigil on prioriteedid paigas, sisetülid ning hõõrdumised puuduvad. Meeskond on sulandunud üheks, naudime teineteise seltskonda mängides ja treenides. Kõigil on ühine eesmärk tuua kõik võidud koju kuni lõpuni välja.

Miks korvpall, aga mitte näiteks mõni rahulikum ja põlvi säästvam spordiala?

Kõik meie meeskonnas on korvpalli mänginud lapsest saati. Usun, et lapsena proovisime erinevad spordialad läbi ning jäime selle juurde, mis on kõige sobivam ja südamelähedasem. Ükski spordiala ei säästa põlvi, kui sa just malet ei mängi.

Mida ootate Tallinna Rahvaliiga uuelt hooajalt ning kas seate endale ka mingid eesmärgid?

Ootused meil Rahvaliiga kohta suured ei ole. Loodame, et kõik on hästi korraldatud ning saame hooaega nautida. Eks eesmärk on meil nagu kõigil, panna liiga kinni ning tunda sellel teekonnal rõõmu.