Armastatud jalgpallur Tarmo Neemelo kolis korvpalliväljakule: vorm on enam-vähem, liigesed natuke logisevad

-Tarmo Neemelo | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga teeb tänavu kaasa mitmeid endiseid teiste spordialade tipptegijaid. Üheks nimekaimaks on kunagine Eesti jalgpallikoondise ründaja Tarmo Neemelo, kes lööb kaasa Föönixi meeskonnas. Andeka sportlasena tuleb ka korvpallimäng Neemelol korralikult välja, kuigi hinnangute andmise oma oskuste kohta jätab ta tagasihoidliku mehena pigem teistele.

“Olen varemgi korvpalliga kokku puutunud, et põrgatada enda arvates oskan, edasi las jääb teiste hinnata,” muigas Neemelo intervjuus Korvpall24.ee portaalile. “Meil on mõnus seltskond, kellega mängimas käime ja oleme igal aastal ka liigasse registreerunud. Nii palju, kui olen saanud, olen käinud mängimas. Hea vaheldus (jalgpallile) ja mõnus mahalaadimise koht.”

37-aastane ja 191 cm pikkune Neemelo on karjääri jooksul edukalt pallinud kõikides Eesti tippklubides, paugutades igal pool ka korralikult väravaid. Ka välismaal käis Neemelo ära, kui esindas Rootsi klubisid Helsingborgs IF ja GIF Sundsvall, soomlaste MYPA-t ning belglaste Zulte Waregemi.

Eesti rahvuskoondises tegi Neemelo aastatel 2005-12 kaasa 22 kohtumist ning koondisekarjääri krooniks jäi 28. mail 2006. aastal Hamburgis 1:1 viigiga lõppenud sõprusmängus Türgi vastu löödud värav.

Tänavuse hooaja lõpuga tõmbas Neemelo oma profimängija karjäärile joone alla ning jätkab uuel hooajal oma pikaaegse koduklubi Nõmme Kalju U21 võistkonna peatreenerina.

“Ma käin korvpallimängudel nii palju kui võimalik. Kuna ma hakkan treeneritööd tegema, siis ise pole enam vaja väravaid lüüa. Üritan meeskonda aidata nii palju, kui saan,” on Neemelol nüüd pärast profikarjääri lõppu rohkem võimalust ka korvpalliplatsil ringi joosta.

Küsimuse peale, mis korv- ja jalgpallis on need sarnased jooned, mis tal aitavad muruväljakult kergema vaevaga korvpalliplatsile ümber lülitada, jäi karjääri jooksul hüüdnime “Karu” teeninud mees mõttesse. “Eks midagi kindlasti on. Jooksma peab ja pall on mängus. Mõlemad mängud nõuavad ka head füüsist. Muud väga pole,” sõnas pikaaegne jalgpallur.

-Tarmo Neemelo | Foto: Siim Semiskar

Föönixi tiimis on lisaks Neemelole veel tuntud jalgpallureid: Eesti koondises karjääri jooksul 30 mängu pidanud ja 4 väravat löönud Ingemar Teever ja Eestis aastaid meistriliigatasemel pallinud väravavaht Kert Kütt.

Neemelo hinnangul on mõlemad mehed väga hästi hakkama saanud ka harrastuskorvpalluritena: “Kert Kütt toob iga mäng 10-15 punkti ja Ingemar viskab samuti 10 silma lähedale. Võime väga rahul olla, kuna nad on väga hästi mänginud.” Küti trumbina toob Neemelo välja, et väravavahina on mees harjunud palli püüdma ja tal on suurepärane pikk sööt, millest tihti tuleb tiimile resultatiivseid kiirrünnakuid.

Enda füüsilise vormi kohta sõnas 37-aastane mees: “Vorm on enam-vähem. Liigesed veidi logisevad, aga üldiselt võib füüsisega rahul olla.”

Kiitust jagus Neemelol ka Optibet Rahvaliiga suunas: “Siinne korraldus on väga kihvt ja liiga tase on meie jaoks paras. On tugevamaid võistkondi ja on ka nõrgemaid – meie meeskonna jaoks sobib täpselt.”

Lisaks ise mängimisele on Neemelo ka küllaltki aktiivne tippkorvpalli jälgija, kui üritab enda sõnul ära vaadata BC Kalev/Cramo mängud VTB Ühisliigas ning hoiab silma peal ka Euroliigas toimuval.

Kõik jalgpallifännid, kelle südamesse Neemelo on ennast mänginud, on oodatud mehele kaasa elama ka korvpalliplatsi äärde. Föönixi meeskonna tegemistega saab ennast kursis hoida Optibet Rahvaliiga kodulehel SIIN.