Debüüti ootav West Tallinn lubab Tallinna Rahvaliigasse tuua kaasaegset ja lahtist korvpalli

-Korvpalliväljak | Foto: Siim Semiskar

Uuel hooajal värske ilmega Tallinna Rahvaliiga on mängima meelitanud ka mitmeid võistkondi, kellel koos mängides võistluskogemus puudub. Üks selline tiim on West Tallinn, mille tuumik, nagu nimigi ütleb, tuleb Lääne-Tallinnast.

Korvpall24.ee portaalile andis intervjuu West Tallinna meeskonna eestvedaja Morgen Pärnsalu, kellelt saime teada meeskonna senisest taustast ning veidi ka sellest, millise mängutaktikaga minnakse vastaseid üllatama.

Iseloomusta palun West Tallinna võistkonda. Mis mehed olete, kust tulete ja kui kaua koos olete korvpalli mänginud?

West Tallinn on võistkond noortest tallinlastest, kelle põhituumik käib juba aastaid suviti pikkade tundide kaupa Mustamäe õueplatsidel korvpalli mängimas. Süües kasvab isu ning tänavu võtsime lõpuks vastu otsuse mängida tänavakorvpallile lisaks ka organiseeritud korvpalli. Sobivalt leidsime oma väljundiks värskelt taaskäivitatud Tallinna Rahvaliiga. Üksteise tundmine on meil täiesti seinast seina. Mõned meist tunnevad üksteist juba kümmekond aastat, kuid kõik meeskonnaliikmed pole veel omavahel isegi kohtunud.

Kas olete varem koos ka kuskil liigades mänginud?

Üksikud on koos või üksteise vastu noorteliigades mänginud, kuid ühise satsina pole me varem kuskil osalenud.

Mis on West Tallinn nime taga? Kellele läheb nime väljamõtlemise au ja mida see sümboliseerib?

Nime valimiseks brainstormisime kõik koos hulganisti erinevaid valikuid ning selgitasime võitja hääletusega. Valitud nimi sümboliseerib mõistagi meie kodukanti.

Millist mängustiili West Tallinna meeskond viljeleb?

Meeskond tahab mängida kaasaegset ning lahtist korvpalli: kolm on rohkem kui kaks ning võitmiseks peab viskama teisest võistkonnast rohkem punkte. Täpsema mängupildi avastamise rõõmu jätame juba vastastele.

Kas West Tallinna meeskonna eesmärgiks on mängida võidu peale või on esmane tunda ennast mõnusalt heas seltskonnas palli mängides?

Usume, et neid kahte eesmärki ei saa üksteisest eraldada: võidud tekitavad omavahel head energiat ning hea koostööga meeskond võidab rohkem mänge.

Miks korvpall, aga mitte näiteks mõni rahulikum ja põlvi säästvam spordiala?

Kus on, sinna tuleb juurde! Kahjuks käib küll jutt vigastustest ja meie meeskonnast…

Mida ootate Tallinna Rahvaliiga uuelt hooajalt ning kas seate endale ka mingid eesmärgid?

Ootame Rahvaliigalt peamiselt uute ja põnevate vastastega kohtumist. Tegu on meie esimese hooajaga Rahvaliigas, mistõttu on keeruline seada täpsemaid eesmärke kui pidada hooaeg vastu püstiste peade ning võimalikult väheste vigastustega.

Kui soovid West Tallinna tiimiga uuel hooajal rammu katsuda, siis saad seda teha oma võistkonnaga Tallinna Rahvaliigaga liitudes. Registreerimine hooajaks 2018/19 on juba avatud! VAATA SIIT.