Detsembri MVP Riko Roosnurm: minu mängustiil sarnaneb natuke Julius Randle’ga

Optibet Rahvaliigas valiti detsembris Põhja regiooni parimaks mängijaks Riko Roosnurm meeskonnast Kose Morsad. Detsembris Rahvaliigas kahes mängus keskmiselt 24,5 punkti visanud mängumees oli lahkesti nõus lühiintervjuu vormis ennast lähemalt tutvustama.

Riko, millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Korvpalliga alustasin 7. klassis, kui hakkasin Kosel kohalikus korvpallitrennis käima. Tõsisemalt hakkasin tegelema 9. klassis, kui läksin Audentese SK meeskonda noorteliigat mängima, kellega tulime U18 Eesti meistriks ja hiljem Rahvaliiga II divisjoni võitjaks.

Kuidas sattusid Kose Morskade meeskonda?

Kuna elan ja töötan Kosel, siis oli valik lihtne.

Iseloomusta palun enda poolt Kose Morskade meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meeskonna tugevusteks pean eelkõige tiimi kooslust. Meil on palju kogemust pikaaegsete mängijate näol, aga samas ka nooruse uljust. Eelkõige saame areneda meeskonnamängu ja üksteise mõistmise osas. Kuna ajad on praegu sellised, siis ühiseid treeninguid on olnud vähe. Lisaks on mõned mängijad vigastatud või muudel põhjustel puudu, seega tervet meeskonda polegi kordagi kokku saanud.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eestis kindlat lemmikut pole, aga jälgin ja hoian pöialt endistele meeskonnakaaslastele. Maailmas on minu lemmik korvpalluriks LeBron James, keda õnnestus hiljuti ka vaatamas käia. Mulle meeldib tema mängustiil ning see, kuidas ta oma füüsist aastatega hoida on suutnud.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Arvan, et minu mängustiil sarnaneb natuke Julius Randle’ga. Olen vasakukäeline, üsna atleetlik, meeldib läbi murda ja teravust teha, aga samas ei ütle ära ka eemalt viskamisest.

Millega Sa päriselus tegeled?

Omandan Tartu Ülikoolis magistrikraadi ning olen Kose Huvikoolis noortetreener ja lasteaias liikumisõpetaja.