Eesti liigasüsteemiga liitub uuel hooajal vaid välismaalastest koostatud võistkond

-Tallinn Bobcats | Foto: Tallinn Bobcats Facebook

Juba septembri lõpus alustavas Optibet Rahvaliigas on Põhja divisjoni 58 tiimi hulgas uuel hooajal kaasa löömas omapärane võistkond Tallinn Bobcats. Nimelt on tegemist Tallinnas tegutsevate välismaalastega, kes kokku tulnud, et ühiselt korvpalli mängida ning proovida ennast ka võistlusolukorras.

Tallinn Bobcats ehk tõlkes ilvesed hakkavad Rahvaliigas mängima Weekend sarja teises divisjonis ning tiimi koosseisust leiab esindajad Brasiiliast, Kamerunist, Gruusiast, Saksamaalt, Itaaliast, Liibanonist, Leedust, Filipiinidelt, Venemaalt, Taiwanist ja Ukrainast.

“Kaks kuud on mööda läinud esimesest ideest ehitada Tallinnas nullist üles välismaalastest koosnev korvpallivõistkond. Tagasi vaadates läks kõik sujuvalt – meeskonnale nime leidmine, spordisaali hankimine, võistlusvormide tellimine ja kõige olulisem – 15 mehe kokkusaamine,” seisab meeskonna Facebooki lehel.

“Loeme päevi selle hetkeni, kui 28. või 29. septembril alustame mänge Optibet Rahvaliigas,” lisatakse Facebookis oma poolehoidjatele, keda lubatakse hooaja jooksul toimuvaga kindlasti kursis hoida.

Kuna Optibet Rahvaliiga on algaval hooajal pärast Eesti-Läti korvpalliliiga, Saku I liiga ja Saku II liiga järel täieõiguslik Eesti liigasüsteemi osa, siis tõenäoliselt on tegemist esimese täielikult välismaalastest koostatud tiimiga sellisel võistlustasemel.

Optibet Rahvaliigasse uueks hooajaks registreerunud tiimide nimekirja näeb SIIT. Nii Regular kui Weekend sarja lõplikud võistlussüsteemid selguvad veel sellel nädalal.