Esimese asetuse kindlustanud Ehton kaotas tiitlikaitsjale, play-offi pääsuks käib tihe rebimine

-Rene Rooneem | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend sarja kõrgemas ehk Arctic Sport divisjonis on enne play-offide algust pidamata veel vaid seitse kohtumist. Järgmistel nädalavahetustel on ees ootamas väga otsustavad kohtumised, mis lõpuks selgitavad need kaks tiimi, kes tänavu kaheksa hulka ehk play-offi ei pääse.

I divisjoni kõrgemast vahegrupist pääsevad play-offi kõik viis meeskonda, mängitakse parema asetuse nimel. Pühapäeval peeti selles vahegrupis kaks kohtumist, kui valitsev meister KK Pelgulinn alistas ühe tänavuse suurfavoriidi Ehtoni 79:52 (16:19, 26:10, 16:5, 21:18) ja Rim oli väikese skooriga matšis 54:36 (14:7, 17:8, 6:9, 17:12) üle Park Minigolfist.

Pelgulinna poolel kogusid koguni kuus mängumeest kahekohalise punktisumma, kui Kaur Laasma tõi 15, Martin Hiir 13, Jüri Rovgeisha 12, Rene Rooneem ja Mario Hamburg mõlemad 11 ning Martin Pingin 10 silma. Ilma mitme põhimeheta pallinud Ehtoni parimateks tõusid Joonas Mengel 17 ja Ahti Soom 14 silmaga. Rimi kasuks tõid Rigo Auväärt 11 ning Jaan Sõsun ja Martin Ahven kumbki 10 silma. Park Minigolfi poolel viskasid Andri Jõema 13 ja Marek Olland 12 punkti.

A-vahegrupis on Ehton hetkel mängud lõpetanud ja juhib 6 võidu ja 2 kaotusega. Nende esimest asetust ei suuda enam ka keegi väärata, kui kaks mängu vähem pidanud Mediq Eesti võib küll tõusta Ehtoniga samale pulgale, aga omavahelise kohtumise võitis 67:64 Ehton. Mediq Eesti (4-2) ja Rim (4-3) jagavad ära põhiturniiri 2.-3. koha, KK Pelgulinn läheb play-offile vastu neljandalt positsioonilt ja Park Minigolf viiendana.

Arctic Sport divisjoni A-vahegrupi TULEMUSED ja LIIGATABEL.

B-vahegrupis on seisud enne viimast nelja kohtumist väga segased, kui matemaatiliselt on kõigil meeskondadel veel võimalus endale play-off koht tagada.

Vahegrupi võidu ja play-offis 6. asetuse on endale välja võidelnud Kontsertlavad.ee (6-1), kes pühapäeval alistas 69:67 (17:16, 23:10, 7:24, 22:17) A Le Coqi (3-3). Henry Sten Vainola viskas võitjate parimana 22 punkti (vabavisked 10/17), Siim Raudla lisas 13, Taavi Leinart 12 ja Kristo Jürisalu 11 silma. Joogitootjate edukaimad olid Sander Saat ja Henri Räim võrdselt 13 punktiga.

A Le Coq ja Aexpo on hetkel jagamas vahegrupis 2.-3. positsiooni ning Audentes (2-4) ja Föönix (2-5) jääksid praeguse seisuga play-offist välja.

Ülioluline saab olema sel pühapäeval kell 15.30 algav kohtumine Aexpo – A Le Coq, mille võitja tagab endale koha play-offis. Kaotaja peab võitlema edasipääsu nimel põhihooaja viimasel mängupäeval 22. märtsil.

Arctic Sport divisjoni B-vahegrupi TULEMUSED ja LIIGATABEL.

Optibet Rahvaliiga Põhja regioon koosneb hooajal 2019/20 Weekend ja Regular sarjadest. Weekendi näol on tegemist mugavusformaadiga, kus mängud toimuvad nädalavahetuseti TTÜ spordihoones ning meeskondadel on kogu mängudeks vajalik ära korraldatud. Regular sarjas korraldavad võistkonnad oma kodumänge ise. Mõlemad sarjad on veel omakorda jagatud kaheks tugevusgrupiks ehk I ja II divisjoniks.


Rahvaliiga nimitoetajaks on teist hooaega järjest Optibet, ametlikuks joogipartneriks A Le Coq, varustuspartneriks FIFAA (läbi Spaldingu kaubamärgi) ning auhinnalauda on lubanud täita Kuulsaal, Fit 360, Mediq24.ee, Maremark ja Tarbatu Tervisepark.

Tarbatu Tervisepargi näol on tegemist ka Optibet Rahvaliiga ametliku tervisepartneriga, kus kõigil liigas mängivatel palluritel on läbi hooaja kõik teenused (k.a. spordimassaaž) 20% odavamad! Kui juba enne hooaega on vaja oma muredele lahendust leida, siis tasub Tarbatu Tervisepargiga ühendust võtta meiliaadressil nele@tervisepark.ee või broneerida aeg nende veebilehel.

Optibet Rahvaliiga kohta saab lisainfot ja küsimused võib esitada meiliaadressil info@rahvaliiga.ee.