FC Kossuässad! Teever sopsab kolmese, Neemelo murrab läbi, Kütt hiilgab korvi all!

-Ingemar Teever | Foto: Siim Semiskar

2005. aasta 25. mail võbistas Jerzy Dudek oma käsi ja jalgu nii hirmuäratavalt, et AC Milani meestel läks penaltiseerias junn jahedaks ning poolaka tõrjed aitasid Liverpooli Meistrite liiga võiduni. 175 päeva hiljem seisis Dudek silmitsi ründeduoga Ingemar Teever – Tarmo Neemelo.

Kes oleks osanud arvata, et veidi vähem kui 15 aastat hiljem leivad end Dudekiga täpselt samast seisust korvpalli Optibeti rahvaliiga Põhja-regiooni Regular-liiga I divisjoni meeskonnad? Neilgi tuleb olla silmitsi duoga Teever – Neemelo, kes on endale veel appi võtnud rikkalike Premium liiga kogemustega väravavahi Kert Küti!

Dudekil jagus tolles 2005. aasta 16. novembril peetud maavõistluses oidu, et vaheajal vahetust küsida. Kui Teever 68. minutil Neemelo söödust (vaata väravat allolevast videost) Eesti kaotusseisu minimaalseks vähendas (lõpuks võitis Poola 3:1), kaitses väravat juba Wojciech Kowalewski.

Rahvaliigas palli patsutava Föönixi meeskonna vastaseid sama nipp ei päästa, sest korvpallis on tagasivahetused erinevalt vutimängust lubatud ning Teever ja Neemelo on nii valusa käega vennad – ning Kütt nii võimas korvialune jõud – et parimad jõud kupatatakse kiiresti platsile tagasi. Muidu on kaotus kiire tulema!

Nii algab spordiajakirjanik Ott Järvela lugu Optibet Rahvaliigast Soccernet.ee portaalis, mis sai tehtud veel siis, kui koroonaviirus oli üks kauge tõbi Hiinas. Loe artiklit edasi Soccernet.ee portaalist SIIT.