JOONDU, VALVEL! Korvpalli Rahvaliiga laieneb uuel hooajal ka Lõuna-Eestisse

-Optibet Rahvaliiga 2018/19 võitja KK Pelgulinn | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga ootab uuel hooajal võistkondi taas osalema Põhja regiooni turniiril kahes formaadis – kõigi mugavustega Weekend ning tuttav ja tavapärane Regular sari. Eesti korvpallipüramiidiga saavad uuel hooajal liituda ka Lõuna-Eesti meeskonnad, kui alustab Lõuna regioon, mis hõlmab Viljandimaa, Jõgevamaa, Tartumaa, Põlvamaa, Valgamaa ja Võrumaa tiime. Lõppenud hooajal pallis Rahvaliigas üle 60 võistkonna, tänavu loodetakse koondada veel suurem hulk Eesti harrastuskorvpallureid.

“Korvpall on harrastusspordi tasemel Eestis väga populaarne. Rahvaliiga pakub head väljundit kõigile neile korvpallisõpradele, kelle eesmärgiks ei ole kõrgem saavutussport,” sõnas Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa. “Korvpalliliidul on hea meel, et korvpalli Rahvaliiga on iga aastaga muutunud populaarsemaks ning 2020-2021 hooajal avab Rahvaliiga uksed ka Lõuna regioonis. See annab senisest veel suuremale hulgale mängijatele ja võistkondadele võimaluse võtta osa EKL-i liigade süsteemist. Ootame uut Rahvaliiga hooaega põnevusega ning soovime kõigile mängijatele kena suve ja jõudu hooajaks ettevalmistamisel.”

Vähemalt sama kannatamatult ootab hooaega ka Lõuna regiooni üks korraldajatest ja BC Elva eestvedaja Priit Värv: “Oleme väga põnevil, et saaks juba reaalsete tegevustega Rahvaliiga osas toimetama hakata. Rahvaliiga teemalisi küsimusi laekub meile klubidelt ja kossurahvalt üha sagedamini ning tundub, et Rahvaliiga saabumist oodatakse Lõuna-Eestis pingsalt. Tänaseks on juhend ametlikult kinnitatud ning alustame kohe aktiivselt klubidega suhtlemist. Aeg näitab, kui suureks meie ettevõtmine esimesel aastal suudab paisuda. Meie poolt on Elva Spordihoone korvpalliks valmis. Nüüd näpud püsti, pall kätte ja korve laduma!”

“Tugevad liigad on üks Eesti Korvpalliliidu arengukava Korvpall 2030 tugitala. Rahvaliiga käivitamise ning laiendamisega liigume selle eesmärgi suunas. Tugev liiga nõuab tugevaid koostööpartnereid – soovin tänada ja tunnustada Korvpall24.ee meeskonda ning regioonikorvpalli eestvedajaid,” sõnas Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

-Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni keskus TalTechi spordihoone | Foto: Siim Semiskar

Põhja regioon

Sarnaselt koroonaviiruse poolt rikutud hooajale jaguneb Rahvaliiga Põhja regioon ka algaval hooajal kahte formaati, kus omakorda moodustatakse meeskondade eeldatava mängutaseme järgi kaks divisjoni.

Weekend sarja kaasatakse fikseeritud arvul võistkondi – 24 – ning kohtumised peetakse nädalavahetusel TalTechi spordihoones. Tiimidele on tagatud täisteenindus saali, kohtunike, lauakohtunike ja muu mänguks vajaliku osas. Lisaks korraldatakse mängupäevadel erinevaid mänge publikule ja kõik korvpalliplatsil näidatud jõu- ja ilunumbrid püüab purki fotograaf.

Regular sarjas meeskondade piirangut pole ning siin toimuvad mängud harrastustiimidele hästi tuntud valemi järgi. Kodumeeskonnana märgitud tiim vastutab saali ja vajaliku inventari olemasolu eest, kutsub ja tasustab lauakohtunikud ja ühe väljakukohtuniku. Külalisvõistkond kutsub ja tasustab teise väljakukohtuniku.

Weekend formaadi osalustasu 2020/21 hooajaks on 990 eurot, juuli kuu jooksul registreerunutele pakutakse soodushinda 940 eurot. Regular formaadi osalustasu on 195 eurot.

Põhja regiooni lisainfo ja registreerimine: info@rahvaliiga.ee.

-Optibet Rahvaliiga Lõuna regiooni keskus Elva spordihoone | Foto: Cristopher Meier

Lõuna regioon

Algavast hooajast Rahvaliigaga liituva Lõuna regiooni keskuseks saab suurepärane Elva spordihoone ja turniir toimub läbi Weekend formaadis, kus mängud toimuvad nädalavahetuseti Elvas. Parima korralduse nimel on debüüthooajal osalevate võistkondade piiriks seatud 20.

Lõuna regiooni Weekend sarja osalemistasu on 950 eurot ning enne septembrit oma nime üles andvad tiimid saavad peale soodushinnaga 890 eurot.

Lõuna regiooni lisainfo ja registreerimine: bcelva@bcelva.ee.

Kulminatsioon

Mõlemas regioonis mängitakse oma finaalipäeval välja regiooni võitjad, kes selgitavad lõpuks Rahvaliiga tšempioni. Põhja regiooni mõlemas divisjonis kohtuvad finaalipäeval omavahel kummagi formaadi võitjad, kes selgitavad välja Põhja regiooni I ja II divisjonide meistrid. Samal viisil mängitakse välja ka Põhja regiooni pronksmedalid. Põhja regiooni parimana läheb kogu liiga finaalipäevale I divisjoni meister.

Rahvaliiga 2020/21 hooaja kaks paremat saavad õiguse tõusta 2021/22 hooajaks Saku II liigasse.

Korvpalli Rahvaliiga juhendiga saab tutvuda SIIN.

NB! Korvpalli Rahvaliiga meediapartner on Korvpall24.ee, kes hoiab läbi kogu hooaja harrastuskorvpallureid pildil.