Üldjuhend 2019/20

RAHVALIIGA (2019/20 hooajal OPTIBET RAHVALIIGA) PÕHJA REGIOONI ÜLDJUHEND

Üldpunktid

Liigas osalemise võimalus on kõikidel korvpalli harrastavatel meeskondadel, kes juhinduvad Liiga võistlusjuhendist ja EKL poolt kehtestatud üldkehtivatest reeglitest ja EKL Eetikakoodeksist.

Liiga võistlusjuhendiga reguleerimata küsimustes juhindutakse FIBA reeglitest ja EKL sekretariaadi poolt kinnitatud tingimustest või Liiga korraldaja/koostööpartneri kinnitatud reeglit.

Liiga täpne võistlussüsteem regioonide põhiselt selgub pärast meeskondade registreerimistähtaega. Liiga hooaeg koosneb põhiturniirist, play-off mängudest ja kohamängudest.

Põhja regiooni rahvaliiga võitja saab õiguse tõusta meeste Saku II liigasse hooajaks 2020/2021.

Võistluste toimumisaeg

Võistlused toimuvad ajavahemikul 28.09.2019 kuni 24.05.2020.

Osalemine

Meeskonna sooviavaldus liigaga liitumiseks tuleb esitada Liiga kodulehe kaudu hiljemalt 15.09.2019. Meeskonna liikmete nimekirjad tuleb esitada Liiga korraldajale hiljemalt 20.09.2019.

Liigas ei saa osaleda 2019/2020 hooajal meeste Eesti-Läti korvpalliliigas, meeste Saku I liigas ja meeste Saku II liigas osalevad mängijad. Antud piirang ei kehti U18 vanuseklassi ja noorematele mängijatele.

Turniirisüsteem

Liiga jaotub 2019/2020 hooajal kahte formaati: Weekend ja Regular. Iga formaat jaguneb omakorda kaheks divisjoniks (I ja II divisjon). Mõlema formaadi mõlemas divisjonis selgitatakse välja esikolmik, keda autasustatakse medalite ja karikatega.

Lõplik Liiga võistlussüsteem Põhja regioonis avaldatakse hiljemalt 21.09.2019.

Toimumispaik

Weekend formaadi mängud toimuvad nädalavahetuseti TTÜ Spordihoones.

Regular formaadi mängud toimuvad meeskondade kodusaalides Tallinnas, Harjumaal või Raplamaal.

Osalevate meeskondade arv

Regular formaadis osalejate arv piiratud ei ole. Parima korralduse nimel piirab Liiga Weekend formaadis osalevate meeskondade arvu. 2019/2020 hooajal saab Weekend formaadis osaleda 24 meeskonda.

Finaalipäev

Liiga korraldab Põhja regiooni Rahvaliiga Finaalipäeva ja kannab kõik sellega seotud kulud. Finaalipäevast võtavad osa Regular ning Weekend formaatide I ja II divisjoni finalistid. Regular ning Weekend formaatide I divisjonide võtjad selgitavad omavahel Põhjaregiooni I divisjoni meistri, teise koha saanud meeskonnad selgitavad pronksmedalite omaniku. Regular ning Weekend formaatide II divisjonide võtjad selgitavad omavahel Põhjaregiooni II divisjoni meistri, teise koha saanud meeskonnad selgitavad III koha omaniku. Kui Regular ja Weekend formaadi võitjaks tuleb sama meeskond, siis saab temast automaatselt Põhjaregiooni vastavalt I või II divisjoni meister.

Osalustasud

Regular formaadi osalustasu 2019/2020 hooajal on 150 eurot. Weekend formaadi osalustasu 2019/2020 hooajal on 990 eurot. Tasu sisaldab mängusaali, väljaku- ning lauakohtunike kulusid jms. Osalustasu võib tasuda kahes osas, 500 eurot hiljemalt 29.09.2019 ja 490 eurot hiljemalt 15.01.2020. Osalustasu maksmine toimub arve alusel.

Mängude info

Regular formaadis kindlustab kodumeeskond mängu läbiviimiseks väljaku ning kannab lauakohtunike ning ühe väljakukohtuniku kulud. Külalismeeskond tasub ühe väljakukohtuniku kulud. Kõik mängud peavad toimuma Tallinnas, Harju- või Rapla maakondade piirides.

Weekend formaadis kannab kõik mänguga seotud kulud Liiga.

Turniiri ja mängude üldinfo

Mängud viiakse läbi vastavalt Liiga võistlusjuhendile ning FIBA korvpallimäärustele. Regular formaadis võivad mängud toimuda igal nädalapäeval (v.a. riigipühad). Weekend formaadis toimuvad mängud reeglina nädalavahetusel ajavahemikus 12.00 kuni 19.00. Mängude tulemused ning protokollid avaldatakse Liiga kodulehel reeglina mängude toimumise päeval (Weekend) või 24 tunni jooksul (Regular).

Kajastus meedias

Rahvaliiga turniir saab hooaja jooksul igakülgse kajastuse portaalides Korvpall24.ee ning Basket.ee (intervjuud, artiklid, reportaažid, pildigaleriid jne).