Kontsertlavad.ee ja Rim said Optibet Rahvaliigas dramaatilised lisaajavõidud!

-Reido Sepp ja Kaur Jasson | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend sarjas toimusid pühapäeval järjekordsed mängud. Kõige dramaatilisemad kohtumised peeti sel korral Arctic Sport divisjonis, kus kahel korral nägi lisaaega. TTÜ spordihoones ei puudunud ka üks väga võimas ühepoolne esitus, kui valitsev meister KK Pelgulinn tegi avapoolajaga sisse müstilise 42-punktilise võidu ja sammus kindla võiduni.

Pühapäevaste mängude FOTOGALERII.

Audentes – Kontsertlavad.ee 67:71 (13:20, 16:16, 19:14, 14:12, 5:9)

Üks kahest mängust, mis Rahvaliigas pühapäeval lisaajale läks. Kogu matši põnevalt kulgenud vastasseisus suutis Audentese tiim viimasel rünnakul üsna lootusetust olukorrast mängu lisaajale viia, kus aga enam jaksu ei jätkunud.

Võitjate poolel kogus Argo Klemmer parimana 21 punkti, Henry Sten Vainola lisas 15 silma ja Kristo Jürisalu arvele kogunes 11 punkti. Oma panuse andis võitu ka kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, kelle arvele kogunes 8 silma. Audentese eest viskas oma tolle päeva teises kohtumises neli kolmest ja 19 punkti, Karro Haav lisas 16 silma ning Reijo Põllu kogus 14 punkti.

Mediq Eesti – Rim 86:91 (16:19, 25:14, 15:18, 23:28, 7:12)

Teisel veerandajal tundus, et Mediq Eesti on liikumas järjekordse võidu poole, kuid Rimi võistkonnal olid teised plaanid. Teise poolaja 8-punktiline võit tähendas lisaaega, kus Rim oli samuti parem ning võttis teenitud võidu.

Rimi meeskonda vedasid kahepeale 10 kolmest tabanud Kaur Jasson (7 kaugviset) ja Hendrik Johannes Terras (3 kolmest), kes viskasid vastavalt 25 ja 23 punkti. Ako Tõnissoo arvele kanti 13 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli 21 punktiga Reido Sepp, Herki Rank tõi 18 ning Ragnar Koppel 13 silma.

KK Pelgulinn – Park Minigolf 105:56 (36:14, 28:8, 20:16, 21:18)

Valitsev meister KK Pelgulinn pani kohe avapoolajal gaasi täiesti põhja, kui esimesed 20 minutit võideti lausa 64:22. Teine poolaeg oli juba tulemuse vormistamine, kuigi Pelgu mehed selles kohtumises lõpuks ühtegi veerandaega ei kaotanudki.

Henry Ahven viskas võitjatest 23 punkti, Rene Rooneem lisas 20, Mario Hamburg 17, Jüri Rogveisha ja Ted Abel kumbki 13 ning Mairold Vister 10 silma. Kaotajatele tõi Ingmar Sau 20 punkti.

Arctic Sport ehk I divisjoni TABELISEIS.

-Keskturu Kossuklubi – LakiLakid | Foto: Siim Semiskar

N.G.T – Tallinn Bobcats 50:41 (12:11, 12:6, 14:6, 12:18)

Kahe Rahvaliiga debütandi omavahelises heitluses oli juba enne matši näha, et Tallinn Bobcatsi meeskond on tänu trükisoojadele uutele mänguvormidele eelnevate voorudega võrreldes palju paremini fokusseeritud ja valmis. Kuigi Nõmme Globetrottersi meestele anti kõva lahing, siis võiduks sellest ei piisanud. Võitjatest kogusid Jörgen Roosaar 12 ja Johannes Sildre 11 punkti. Kaotajate edukaim oli Christian Tchabeth Kammi 17 silmaga.

West Tallinn – Coop/Mefab 55:66 (16:6, 14:20, 18:24, 7:16)

Avaveerandil vaid 6 punkti visanud Coop/Mefabi meeskond võttis ennast järgmistel perioodidel kokku ning vormistas lõpuks 11-punktilise võidu. Kolmandiku meeskonna punktidest viskasid kaks meest – Reigo Nõmm 22 ja Timo Kark 21. Kaotajatest vastasid Morgen Pärnasalu 12 ning Janek Värk ja Karl Parve kumbki 10 silmaga.

Spalding ehk II divisjoni A-alagrupi TABELISEIS.

Keskturu Kossuklubi – LakiLakid 67:60 (18:22, 13:13, 16:8, 20:7)

Kahtlemata päeva ühes tasavägisemas ja põnevamas kohtumises napsas Keskturu meeskond võidu parema teise poolajaga. Rauno Kuusik viskas võitjate poolel 13 punkti, Seiko Kuik ja Karl Kangur lisasid kumbki 11 ning Rando Veberson 10 silma. Kaotajatest kerkis Robert Norak 16 punktiga edukaimaks, Gert Kuuskmäe lisas 11 silma.

Spalding ehk II divisjoni B-alagrupi TABELISEIS.

Optibet Rahvaliiga Põhja divisjon koosneb hooajal 2019/20 Weekend ja Regular sarjadest. Weekendi näol on tegemist mugavusformaadiga, kus mängud toimuvad nädalavahetuseti TTÜ spordihoones ning meeskondadel on kogu mängudeks vajalik ära korraldatud. Regular sarjas korraldavad võistkonnad oma kodumänge ise. Mõlemad sarjad on veel omakorda jagatud kaheks tugevusgrupiks ehk I ja II divisjoniks.

Rahvaliiga nimitoetajaks on teist hooaega järjest Optibet, ametlikuks joogipartneriks A Le Coq, varustuspartneriks FIFAA (läbi Spaldingu kaubamärgi) ning auhinnalauda on lubanud täita Kuulsaal, Fit 360, Mediq24.ee, Maremark ja Tarbatu Tervisepark.

Tarbatu Tervisepargi näol on tegemist ka Optibet Rahvaliiga ametliku tervisepartneriga, kus kõigil liigas mängivatel palluritel on läbi hooaja kõik teenused 20% odavamad! Kui juba enne hooaega on vaja oma muredele lahendust leida, siis tasub Tarbatu Tervisepargiga ühendust võtta meiliaadressil nele@tervisepark.ee.

Optibet Rahvaliiga kohta saab lisainfot ja küsimused võib esitada meiliaadressil info@rahvaliiga.ee.