Kose Morsad edenesid üllatuslikult veerandfinaali, BC Connection ja Ehton/Föönix pidasid maha dramaatilise lahingu

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Regular formaadi II divisjonis on selgunud kõik veerandfinalistid. Kose Morsad tiim oli kaheksandikfinaalide suurüllataja, lülitades konkurentsist välja A-alagrupis teise asetuse saanud Tabasalu meeskonda. Morsad said kodus 12-punktilise edu ja suutsid võõrsil kaotada väiksema vahega ning edeneda veerandfinaali kahe mängu üldskooriga 131:125.

Detsembrikuu MVP Riko Roosnurm oli täiesti pidurdamatus hoos, kogudes kahes mängus kokku 61 punkti! Tabasalu poole pealt jagunes skoorimine üsna võrdselt mitme mängija peale (Jaanus Lõhmus 28p, Mikk Pihkva 25p, Alex Laur 22p ja Nils Vijard 20p).

Kõige tulisema duelli pidasid omavahel maha BC Connection ja Ehton/Föönix. Esimese madalaskoorilise kohtumise võõral väljakul võitis Ehton/Föönix tulemusega 52:51 ja kordusmäng kujunes tõeliseks trilleriks. Punkt-punkti heitlus käis neljanda veerandi keskpaigani, siis õnnestus BC Connectionil kuue punktiga kergelt ette rebida, kuid kogenud vastased suutsid peagi selle vahe minimaalseks vähendada.

Minut enne mängu lõppu tabas Illimar Pilk üliolulise kolmese ja viis oma meeskonna ühe punktiga ette (kahe mängu kokkuvõttes kahe punktiga). Üheksa sekundit enne mängu lõppu oli Connectionil suurepärane võimalus kahe vabaviskega mäng lisaajale viia, kuid punktilisa jäi tulemata. Kordusmängu lõppskooriks kujunes 57:56 ja Ehton/Föönix edenes veerandfinaali.

Kert Kütt oli seerias võitjate resultatiivseim 32 punktiga, Illimar Pilk kogus 30 punkti. Sean Stewart jr oli traditsiooniliselt BC Connectioni resultatiivseim 31 punktiga.

Estonian Business School’i noored osutasid südi vastupanu PlayArena/Altius tiimile, kuid olid sunnitud tunnistama kogenud palluritest koosneva vastase paremust üldskooriga 135:122. Dmitri Kuznetsov tõi võitjatele 27 punkti ning Artur Kravtšenko 24 silma. Jyri Eboreime ja Rogem Ollino olid EBS-i parimad võrdselt 26 punktiga.

Põhiturniiri võitja Rehpol/Palliklubi sai kerge vaevaga jagu Paldiski KK/Willenbroki meeskonnast üldskooriga 147:103. Kaido Pae oli võitjate poolelt resultatiivseim 41 punktiga. Madis Kask oli kaotajate parim 35 punktiga.

Exmet sai kindlalt jagu Kontsertlavad tiimist üldskooriga 133:108. Puhhid said väga kergelt võidu Saku KK meeskonna vastu üldskooriga 182:127. Ivo Kitsing oli võitjate poolel resultatiivseim 47 punktiga, Andrus Lepp oli Saku parim 29 punktiga.

BC Southwestern sai kordusmängu hea teise poolaja toel jagu Nordautost üldskooriga 134:123. Võitjate poolelt oli resultatiivseim Aleksis Anijärv 35 punktiga, Steven Saal oli 37 punktiga Nordauto parim skoorija.

GoSolar/Omniva pidi korralikult pingutama, et saada jagu sitkest Genius Sports tiimist. Kahe mängu üldskooriks kujunes 131:120.

Postifirma meeskonna mängivast treenerist vanameister Mihkel Kurg oli seeria parim 36 punktiga, spordiennustajate poolelt hoolitsesid skoori eest Martin Pingin (27p) ja Lauri Mihkelson (19p).

Seega kohtuvad veerandfinaalides Puhhid – Ehton/Föönix, PlayArena/Altius – Exmet, Rehpol/Palliklubi – Southwestern ja Kose Morsad – GoSolar Omniva.