Mediq Eesti ja Online Media teenisid Rahvaliiga põnevuskohtumistes võidulisa

-Mediq Eesti – Omniva | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peeti Optibet Tallinna Rahvaliiga I divisjonis kolm kohtumist, kus Mediq Eesti alistas võimsa avaveerandi toel Omniva, Online Media võitis tasavägises mängus BC Lival Trenni ja Aexpo/Estravan teenis suurvõidu MGT Teami üle.

Vaata pildigaleriid kogu võistluspäevast SIIT.

Omniva – Mediq Eesti 72:78 (5:33, 18:11, 25:16, 24:18)

Avaveerandil 5:33 hävinud Omniva suutis igal järgneval perioodil kaotusseisu vähendada, kuid kohtumine lõppes sellegipoolest Mediq Eesti 6-punktilise võiduga. Mediq Eestil on nüüd liigatabelis kirjas kaks võitu ja kaks kaotust, Omniva jätkab aga ühe võidu ja kahe kaotusega.

Mediq Eesti resultatiivseim oli Karl Künter Kaljuveer, kes tõi meeskonnale võidumängus 18 punkti. Herki Rank lisas 17, Antti Hanson 16 ja Kristo Jürgenson 11 silma. Kaotajate poolelt tõusis üleplatsimeheks Jaanus Valk 23 punktiga. Temale järgnesid Karlis Gulbis 15, Marko Enula 10 ning Aivar Kuldsaar, Matis Merivee ja Rainer Teidla igaüks 8 silmaga.

BC Lival Trenn – Online Media 70:74 (12:19, 21:20, 19:18, 18:17)

Esimese veerandi järel 7-punktilise edu haaranud Online Media alistas tasavägiselt kulgenud kohtumises BC Lival Trenni 74:70. Meeskonnale kindlustas võidu viimasel mänguminutil viigiseisul 70:70 Jarek Vaski poolt lauapõrkest tabanud kolmepunktivise. Online Medial on nüüd liigatabelis kirjas kolm võitu ja üks kaotus, samuti neli kohtumist pidanud BC Lival Trennil on võiduarve endiselt avamata.

Online Media poolelt kerkis üleplatsimeheks koguni kaheksa kaugviset tabanud Martin Ressar 29 punktiga. Jarek Vask panustas võitu 18, Maxim Tuul 13 ja Siim Semiskar 10 silmaga. Kaotajate poolel jõudsid kahekohalise punktisummani Risto Merimaa 19, Eduard Zinovjev 16 ning Carl-Martin Jõgeda 10 punktiga. Sven Rungi ja Andre Ilves lisasid vastavalt 9 ning 8 silma.

Aexpo/Estravan – MGT Team 95:50 (27:10, 19:8, 24:13, 25:19)

Aexpo/Estravan võitis avaveerandi 27:10 ja poolajavileks juhiti MGT Teami vastu juba 28 punktiga. Teisel poolajal kasvas vahe veelgi, tulemuseks Aexpo/Estravani 45-punktiline suurvõit. Aexpo/Estravan jätkab hooaega kahe võidu ja ühe kaotusega, MGT Team on kaotanud mõlemad seni peetud kohtumised.

Aexpo/Estravan parim oli üleplatsimehena 21 punkti toonud Tarmo Antson. Kristjan Prüüs lisas võidumängus 19, Kaspar Osila 18, Valjar Sutri 13 ja Targo Tamm 12 silma. Kaotajate resultatiivseim oli Vitali Šerstnjov, kes viskas 17 punkti. Aleksei Hamalainen ja Dmitri Tur said mõlemad kirja 7 ning Edvard Svarts ja Anton Tsertov 6 silma.

I divisjoni tabeliseisu näeb SIIT.

Tallinna Rahvaliiga I divisjoni turniir jätkub mängudega laupäeval, 11. novembril, kui Sõle spordikeskuses lähevad omavahel vastamisi MGT Team – A Le Coq, Kontsertlavad/Tallinna Kalev – Park Minigolf ja BC Lival Trenn – SkyMobile.