Naiste Rahvaliiga jaanuari MVP: meie ainsaks nõrkuseks on mängijate puudus, huvilised tulge trenni!

Optibet Naiste Rahvaliiga jaanuari MVP-ks ehk kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Põhja-Tallinna Volta esindaja Sandra Vaks, kes kogus kahes jaanuarikuus peetud mängus keskmiselt 26 punkti ja aitas oma naiskonnal saavutada kaks võitu.

Palusime Sandral enda tutvustuseks ka väikese intervjuu anda, kus uurisime, kuidas ta jõudis korvpalli juurde ning milliste sõnadega ta enda tegemisi korvpalliplatsil iseloomustab.

Sandra, millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Päris täpselt ei mäletagi enam, aga kindlasti on suureks suunajaks spordis olnud isa, kes mängis samuti korvpalli ja eks sai trennides kui ka võistlustel kaasas käidud – arvan, et sealt see pisik tuli. Lisaks ka see, et väikeses maakohas polnud suurt valikut, nii läksingi vist esimest korda 2. klassis korvpallitrenni Andrus Noormägi juhendamisel koos endast mitu aastat vanemate tüdrukutega. Õnneks hiljem liitusid minuga ka samas klassis käivad tüdrukud, kellega mängisime nii Eesti noorte meistrivõistlustel kui ka erinevatel maapõhikoolide turniiridel põhikooli lõpuni. Muide, üks neist mängib praegu Jüri võistkonnas. Põhikooli lõpetamise järel mängisin SK Marcuses. Pärast seda jäi korvpall suuresti pigem tagaplaanile.

Kuidas sattusid Põhja-Tallinna Volta naiskonda?

Sõbranna märkas Facebookis postitust, kus Volta naiskond ootas uusi mängijaid liituma. Otsustasime proovida ning nüüd läheb juba teine hooaeg.

Iseloomusta palun enda poolt Põhja-Tallinna Volta naiskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Ühe peamise tugevusena tooks välja mõnusa ja toetava õhkkonna, nii mängudel kui ka trennides, mis on kindlasti üheks peamiseks põhjuseks, miks mulle kui ka võistkonnakaaslastele Voltaga treenida meeldib. Kuigi meid on nimekirjas väga vähe, siis võistkonda on just sattunud väga erinevate oskustega mängijad, millega teineteist täiendame ja ei ole n-ö suuri “auke” ning see on kindlasti kaasa aidanud heale koostööle platsil. Nõrkusena oskaks hetkel vaid välja tuua mängijate puuduse – ootame huvilisi trenni. Reklaam (Naerab.)!

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Pean tõdema, et mul ei olegi otseselt lemmikuid, kelle mängudele ja tegemistele kaasa elaksin. Küll aga on väga tore näha, et nii paljud Eesti noormängijad on suundunud välismaale mängima ning on sellega ka teistele tüdrukutele-poistele eeskujuks. Laiast maailmast on Kobe Bryant, kelle töökus ja positiivne suhtumine korvpalli sütitas kindlasti väga-väga paljusid korvpallihuvilisi üle maailma.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Seda peab vist treenerilt ja tiimikaaslastelt küsima (Muigab.). Olen lühike mängija, nii et tsentrina tegutseda muidugi ei saa, kuid tunnen ennast üldiselt mugavalt päris mitmel positsioonil, peamiselt siiski mängujuhina. Pigem arvan, et mängustiili poolest olen pigem kiire ja agressiivne mängija, seda nii rünnakul kui kaitses, mistõttu võiks olla minu vastu ebamugav mängida, kuid seda on ka endal raske hinnata.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Ei oskagi vastata, ei ole sellele kunagi mõelnud. Jätan vastamise järgmiseks korraks (Naerab.).

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Lapsepõlvest saadik korvpalli mängides pole ausalt öeldes reeglite üle juurelnud. Usaldan neid, kes reeglite osas otsuseid langetavad.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti naiste või meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Pean tõdema, et kahjuks ei ole selle teemaga nii kursis kui ehk võiks. Küll aga eelmise aasta EM-i põhjal on minu arvates praegusel meeste koondisel väga suur potentsiaal häid tulemusi näidata.

Millega Sa päriselus tegeled?

Töötan rahvusvahelises küberkaitsega tegelevas ettevõttes personalijuhina ning vabal ajal püüan lisaks
korvpallile ka muudel spordialadel aktiivne olla.