Optibet Rahvaliiga debüüthooajal ületati 40 punkti piir kolmel korral

-Maxim Tuul | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga läheb sügisel vastu oma teisele hooajale ning laiendab harrastuskorvpallurite rõõmuks veelgi enam võistlusvõimalusi. Avahooaeg pakkus põnevate kohtumiste kõrval ka suurepäraseid isiklikke sooritusi. Alljärgnevalt võtame vaatluse alla suurimad individuaalsed punktisummad, kus edetabeli tipus troonivad kolm mängumeest suutsid ületada 40 punkti künnise.

Hooaja lõpuks jäi mõlema divisjoni mängijate arvestuses teistele mängijatele kättesaamatuks Maxim Tuule 45-punktiline esitus. Argipäevaselt ajakirjandusmaastikul toimetav Tuul kurvastas 30. märtsi kohtumises enda hiilgemänguga Omniva pallureid, vedades ühtlasi Online Media I divisjoni veerandfinaali. Hea läbimurdjana tuntud Tuul kogus kolmepunktivisete ajastul rekordskoori vaid kahepunkti- ning vabavisetest.

II divisjoni parima punktisummani jõudis Coop/Mefabi liider Reigo Nõmm, kes seitsme kaugviske toel kogus 41 silma. Viimati kümmekond aastat tagasi Eesti meistriliigas mänginud Nõmm on ainus mängija edetabelis, kellel on ette näidata kaks TOP 10-e väärilist sooritust. Hoolimata võimsatest numbritest ei piisanud 193-sentimeetrise punktimasina panusest kummaski mängus, et oma meeskonda võidule aidata.

Esikolmiku lõpetab MGT Teami ridadesse kuuluva Vitali Šerstnjovi 40-punktiline kontsert võidumängus Omniva vastu. Hooaja jooksul stabiilselt häid esitusi pakkunud Šerstnjov kerkis I divisjoni suurimate skooritegijate nimistus kõrgele teisele kohale (23,7 punkti mängus), jäädes napilt alla vaid Janek Veedlale.

Neljandat kohta jagav Park MiniGolfi mängumees Erik Raud osales hooaja jooksul vaid viies kohtumises, kuid suutis sellest hoolimata paugutada 37-punktilise mängu. Sarnase punktisumma sai enda nimele Online Media teine liider Martin Ressar, kes erinevalt meeskonnakaaslasest Maxim Tuulest kogus punkte peamiselt kaugvisetest (9 kolmest).

Optibet Rahvaliiga I divisjoni MVP Henri Ahven sai enda resultatiivseimas mängus kirja 35 punkti ning samuti Pelgulinna värve kaitsnud Janek Veedla 33 punkti. Kahe tiitlivõitja vahele mahtus veel II divisjonis Audentese kuldmedalile aidanud meeskonna mängiv treener Sixten Tomingas, kellelt meeskond vajas 34-punktilist abi poolfinaali jõudmiseks.

Edetabelis 10. kohta jagav Keskturu Kossuklubi mängumees Rauno Kuusik sai enda nimele ühe omalaadse rekordi. Kaotusmängus West Tallinna vastu viskas Kuusik 33 punkti meeskonna 50-st, mis moodustab koguni 66% meeskonna punktidest.

Kes soovib selles tabelis uuel hooajal koha sisse võtta, siis õige aeg on oma meeskonnakaaslased kokku võtta ning uueks hooajaks ennast Rahvaliigasse kirja panna! 2019/20 hooaeg tuleb Rahvaliigas mitmete uuendustega, kui senise nädalavahetuse formaadi (Weekend) kõrval läheb paralleelselt käima ka Regular formaat. Seega uuel aastal leiavad kõik meeskonnad täpselt endale sobiva formaadi ja taseme.

Olulise uuendusega on loomulikult ka Rahvaliiga liitumine Eesti Korvpalliliidu liigade süsteemiga, kui Eesti-Läti korvpalliliiga, I liiga ja II liiga järel saab kahes divisjonis mängitav Rahvaliiga Eesti korvpallipüramiidi täieõiguslikuks osaks. Rahvaliiga kõrgem divisjon on seega kogu püramiidis tugevuselt neljas ja II divisjon viies tase. Rahvaliiga kõrgema divisjoni võitja saab soovi korral võimaluse tõusta II liigasse.

Rahvaliiga uueks hooajaks registreerimine juba käib ning 24 meeskonnaga piiratud Weekend turniirile on jäänud veel vaid mõned üksikud kohad. Regular formaadis piiranguid ei ole ning seetõttu meeskonnad pole veel registreerimisega ka kiirustanud. Samas, juba praegu saab tagasiside põhjal kinnitada, et nii mõlemas formaadis on oodata tasavägist ja põnevat hooaega.

Rahvaliigasse saab registreeruda ning juba kirja pannud tiimidega tutvuda SIIN.

Lisainfo SIIT.