Optibet Rahvaliiga kroonib katkestatud hooaja meistrid septembris

-Optibet Rahvaliiga | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga korraldustiim otsustas ühiselt, et koroonaviirusest tingitud eriolukorra tõttu pausile jäänud hooaeg lõpetatakse septembri keskel ühel nädalavahetusel peetava välkturniiriga, mille võitja kroonitakse tänavuseks Rahvaliiga meistriks.

Senise hooaja täies mahus jätkamine poleks erinevatel põhjustel võimalik. Suvel ei saaks meeskonnad mehi kokku ning sügisel jookseks eelmine hooaeg uude hooaega sisse ja sunniks seda edasi lükkama. Kuna Rahvaliiga soovis tänavusele hooajale mingil kujul siiski punkti panna, otsustati lühiformaadis välkturniiri kasuks, kus saavad osaleda üksnes eelmisel hooajal liigas pallinud meeskonnad.

Välkturniiri täpne formaat kuulutatakse välja pärast registreerimise lõppu. Praegune plaan näeb ette mängude toimumist septembris ühel või kahel nädalavahetusel, kuid täpne aeg on veel selgumisel. Välkturniiri tulemusena kuulutatakse välja Rahvaliiga divisjonide võitjad ja medalistid. Osalemine on meeskondadele tasuta.

Välkturniiril saavad osaleda vaid meeskonnad, kes osalesid hooajal 2019/20 Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni I või II divisjonis nii Weekend kui Regular sarjas. Tiimid tohivad kasutada ainult neid mängijaid, kes osalesid nende ridades hooajal 2019/20 vähemalt ühes kohtumises. Eraldi turniir toimub nii I kui II divisjoni meeskondadele, kuhu pannakse kokku sama divisjoni Weekendi ja Regular sarja tiimid.

Kui mängija on ühes divisjonis mänginud nii Weekendi kui Regular sarjas, siis välkturniiril peab ta tegema valiku, kumba meeskonda esindab, kahes erinevas sama divisjoni meeskonnas osaleda ei saa. Küll võib osaleda üks mängija nii I divisjoni kui II divisjoni turniiril.

Välkturniirile registreerumine algab e-maili teel 1. augustil ja lõpeb 31. augustil.

Optibet Rahvaliiga välkturniiri lühikokkuvõte:

Toimumisaeg: ühel või kahel nädalavahetusel septembris 2020 (täpne aeg selgub hiljem).
Toimumiskoht: TalTechi spordihoone.

Reeglid:

* 2019/20 hooajal liigas mänginud meeskondadele.
* Kasutada võib mängijaid, kes tegi 2019/20 sama tiimi eest kaasa vähemalt ühe mängu.
* Välkturniiril selgitatakse paremad eraldi I ja II divisjonis.
* Täpne formaat selgub pärast registreerimise lõppu, kui on selge, mitu meeskonda osaleb.
* Mängija tohib ühes divisjonis esindada vaid ühte meeskonda.

NB! Kui olukord viiruse levikuga muutub sügisel taas tõsisemaks, otsustab Rahvaliiga korraldustiim välkturniiri toimumise jooksvalt, arvestades tolle hetke olukorda ja lähtudes ametlikest ettekirjutustest.