Optibet Rahvaliiga Lääne regiooni avapäeval kerkis kangelaseks Orissaare Träxi meeskond

-Orissaare Träx – Siris/Starforest | Foto: Raul Koppel

Optibet Rahvaliigas oli laupäev ajalooline päev, kui esimesed mängud peeti ka Lääne regioonis. Kangelasteks kerkisid Orissaare Träxi mehed, kes päästsid mängudepäeva, kui pidasid kaks rasket kohtumist järjest!

Orissaare Träx – Lihula 90:78

Kui esialgu oli Haapsalu spordihoonesse avamänguks planeeritud Nõva Strohhi ja Lihula vastasseis, siis esimesena mainitud tiim kahjuks kohale ei jõudnud. “Kaugeltkandimeestena” varakult kohal olnud viis Orissaare Träxi mängijat otsustasid ise Lihula tiimile vastu astuda ning mäng sai alata. Poolajapausil jõudsid kohale ka ülejäänud Träxi pallurid ning lõpuks õnnestus Orissaarel võtta 90:78 võit.

Härmo Lambut kogus võitjate edukaimana 34 punkti, tabades vabaviskeid 11-st 9. Koguni 7 kolmepunktiviset sopsanud Alari Hiis lisas 26 silma ja Markus Metsala tõi 15 punkti. Lihula rünnakuraskus jäi peamiselt kahe mehe õlule, kui Mairo Kanter viskas 31 ja Tõnis Pelapson 20 silma.

Orissaare Träx – Siris/Starforest 78:97

Avamängus ennast korvpalli hüvanguks ohverdanud Orissaare pallurid läksid teises matšis vastamisi tugeva Siris/Starforesti meeskonnaga ning pidid lõpuks tunnistama vastaste kindlat paremust. Siris/Starforest on meeskond, kes alustas tänavust hooaega kindla sihiga tõusta Saku II liigasse.

Võitjate poolel kogusid aastaid Pärnu särgis meistriliigas karastunud Elgar Tamsalu ja Taavi Hämarsalu võrdselt 22 punkti, Janter Aniste lisas 13, Max Pärna 11 ja Markus Kuuse 10 silma. Valusa käega Hämarsalu sopsas seejuures 6 kaugviset! Orissaarel särasid samad mehed, kes avakohtumiseski – Härmo Lambutilt 22, Alari Hiisilt 17 (sealhulgas 5 kaugviset) ja Markus Metsalalt 10 punkti.

Optibet Rahvaliiga Lääne regiooni teise etapi mängud toimuvad 9. novembril Pärnus.