Optibet Rahvaliiga Lõuna regiooni poolfinaalid üllatusi ei pakkunud, kuid finaal tõotab tulla tuline andmine

Optibet Rahvaliiga Lõuna regiooni poolfinaalmängudes üllatusi ei sündinud ja põhihooaja kaks parimat meeskonda edenesid kindlalt finaali.

BC Estiko/Septicum sai suurelt jagu AMG/RULO meeskonnast tulemusega 91:65. Kaivo Pullisaar oli täiesti pidurdamatu, kogudes suurepärase tabavusprotsendiga 33 punkti (kahesed 8/11, kolmesed 5/7, vabavisked 2/2). Lisaks korjas mees 9 lauapalli ja andis 5 resultatiivset söötu (efektiivsusnäitaja 38). Ants Järv toetas võitjaid 20 punktiga. Sven Kask oli kaotajate poolelt parim mängija 13 punkti ja 9 lauapalliga, Märt Kilgi tõi meeskonna kontosse 14 silma.

Teises poolfinaalis sai BC Elva suurepärase esimese poolaja toel numbritega 78:62 jagu Roofix/SL Ehitus meeskonnast. Ehitajatele sai saatuslikuks ülikehv kolmeste tabavus (5/36). Vanameister Erkki Voronin oli 28 punktiga mängu resultatiivseim, Kristjan Konsap oli väga lähedal kolmikduublile, kui kogus 13 silma, 10 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu. Mairo Padar oli kaotajate parim 14 punktiga.

Seega kohtuvad 17. aprillil Elva Spordihoones toimuvas finaalmängus omavahel seni ainult võite tunnistanud BC Estiko/Septicum ja BC Elva. Võitja kroonitakse Lõuna regiooni meistriks ning ta saab õiguse esindada oma regiooni Optibet Rahvaliiga üle-eestilisel finaalpäeval. Regiooni pronksimängus lähevad vastamisi Roofix/SL Ehitus ja AMG/RULO meeskonnad.