Optibet Rahvaliiga märtsi MVP Rain Aun: minu mängijakarjäär on olnud väga punktiderohke

Lõpuks saame teieni tuua Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni märtsi kõige väärtuslikuma mängija intervjuu, kui usutletav on Sleepit/Retlari meeskonna mängumees Rain Aun.

Aun viskas märtsis oma tiimi eest 28 punkti keskmiselt mängus ning mis peamine, vedas play-off’is eelviimase asetuse saanud võistkonna poolfinaali, kui veerandfinaalis alistati väga tugev Paldiski KK/Willenbrocki meeskond.

Rahvaliiga nimel andsime Aunale üle märtsi MVP nimetusega kaasnenud meene ning tegime mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt ikka teada tahame.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Korvpalliga alustasin umbes 5. klassis, seega olen korvpalliga tegelenud juba varsti 25 aastat. Kolisin tol ajal Koplist Lasnamäele elama ja seal mängisid kõik jalgpalli asemel jst korvpalli. Mängijana alustasin kaitsjana ning hiljem lisandusid ka punktid. Minu mängijakarjäär on olnud pigem hea, väga punktiderohke.

Kuidas sattusid Sleepit/Retlar meeskonda?

Sleepit/Retlar meeskonda kutsus mind Richard Wagner, kui mängisin aastaid tagasi Nõmmel tänavakorvpallivõistlustel ning tänaseni mängime koos.

Iseloomusta palun enda poolt Sleepit/Retlar meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Kogu Sleepit/Retlar meeskond on hästi toimiv kogukond. Tugevuseks on üksteise toetamine ka siis, kui on raske ja kõik välja ei tule nagu vaja. Kuna olin päris pikal vigastuspausil, siis on meeskonnas minu jaoks uusi mängijaid, kelle olen juba küll omaks võtnud, aga kellega meil võiks kombinatsioonid paremini välja tulla.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eestis kuulus lemmikute hulka kindlasti Gert Kullamäe ja maailmast Kobe Bryant. Kullamäe puhul meelis mulle tema hea viskekäsi. Bryanti juures kogu tema mängu olemus.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Kuna ennast kõrvalt ei näe siis ei oska pakkuda. Korvpallurina iseloomustan ennast väga püüdliku mängijana, kuna tahan igas olukorras anda endast maksimumi.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Eestist sooviks ehk Andres Sõbra käe all proovida ühe hooaja kaasa teha, kuna Sõber on ikka legend. Välismaa treeneritest ehk Sergio Scariolo juures, kuna mulle meeldib, kuidas nii vanem kui uuem Hispaania koondis on mänginud.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Lemmikud on siis 2+1 ja 3+1 võimalused. Mina ei muudaks reegleid.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Kerr Kriisa, Kristian Kullamäe, Maik-Kalev Kotsar, Kristjan Kitsing ja Henri Drell. Lust on vaadata neid mehi mängimas.

Millega Sa päriselus tegeled?

Töötan Retlaris mööblitislerina ja kasvatan oma 3-aastast poega.