Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni jaanuari MVP Kaido Pae suudab adapteeruda vastavalt vajadusele ning tahaks mängida Rannula käe all

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni jaanuari MVP auhinna sai Rehpol/Palliklubi võistkonna ridades palliv Kaido Pae, kes kogus kalendriaasta esimese kuu nelja matšiga kokku 92 punkti ehk keskmiselt 23 punkti mängus.

Rahvaliiga nimel tegime Kaidoga ka intervjuu, kus esitasime taas tavapäraseid küsimusi, mida me viimastel hooaegadel Rahvaliiga kuu parimatelt ja hooaja lõpu MVP auhinna võitjatelt ikka küsinud oleme.

Lisaks Paele, kes on Rehpol/Palliklubi kindel skooriliider ja kaitse tugitala, näitasid jaanuaris head minekut ning olid tugevad kandidaadid MVP tiitlile Carl Sooär, Vitali Komar, Teet Reinson ning Madis Kask, kellele Rahvaliiga korraldustoimkond määras väikesed lohutusauhinnad.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Alustasin korvpalliga 12-13-aastasena Ago Kliimsoni käe all, olen lõpetanud Keila Korvpallikooli esimese lennu. Pigem läksin sõpradega trenni kaasa lõbusalt aega veetma mitte tõsise plaaniga korvpalluriks saada. Endalegi üllatusena avastasin end 17-aastasena meistriliiga duubelmeeskonnas. Keila Korvpallikooli ridades mängisin esiliigat. Keila Palliklubiga mängisime aastaid teise liiga tipus.

Kuidas sattusid Rehpol/Palliklubi meeskonda?

Tiim on välja kasvanud Keila Palliklubi võistkonnast, sattusin sinna mängima tänu töökaaslasele, kes kutsus tiimiga liituma.

Iseloomusta palun enda poolt Rehpol/Palliklubi meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meie tugevus on põhituumiku kokkumäng. Aastate jooksul on erinevaid liikmeid lisandunud, oleme kokku sulandunud ja tunneme üksteist hästi. Tegemist on siiski juba soliidses vanuses tiimi ja mängumeestega, õnneks on ka nooremaid mängumehi liitunud ja viimasel ajal ka oma tiimi järeltulev põlvkond.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eesti mängijatest hetkel elan kaasa kindlasti Henri Drellile, et NBA debüüt saaks tehtud. Janari Jõesaari tegemistel hoian ka silma peal. Victor Wembanyama mänge vaatan huviga, uskumatu imelaps.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Ei ole ennast teistega võrrelnud, naudin lihtsalt korvpalli. Lähen alati väljakule endast parimat andma, adapteerun vastavalt vajadusele, sõltuvalt vastasest või enda meeskonna komplekteeritusest, kas on vaja rohkem panustada kaitses või rünnakul.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

See võiks kindlasti olla Heiko Rannula. Ta panustab kõvasti kaitsele ja tundub sümpaatne uue aja treener, kes suudab igaühes leida just tema tugevused ja tiimi tervikuna tööle panna.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Viskel viga on alati hea saada, eriti kui korv ka sisse kukub. Tagant palli äralükkamise vea kaotaksin ära.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Maik-Kalev Kotsar, Janari Jõesaar, Henri Drell, Kristian Kullamäe, Kerr Kriisa. Mängivad hetkel oma tiimides head korvpalli, võiks toimida ka hea tiimina.

Millega Sa päriselus tegeled?

Meie peres on kolm last, kellest vanim on juba täisealine ja õpib Hollandis muusikat. Teine tütar õpib gümnaasiumis ja on leidnud ka oma armastuse korvpallis ning pesamuna lubab tuua olümpiakulla jooksmises (Naerab.). Tööalaselt olen terve elu olnud tootmisvaldkonnas peamiselt ostu- ja tootmisjuhina, praegu võtmepartnerite haldurina.