Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni veebruari MVP Andreas Rosenfeld sai piiri taga külge hüüdnime “Klay Thompson”

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni veebruari MVP auhinna sai Keskturu Kossuklubi võistkonna ridades palliv Andreas Rosenfeld, kes kogus veebruaris Keskturu mängujuhi ja skooriliidrina Weekend formaadi mängudes keskmiselt 24,5 punkti.

Rahvaliiga nimel tegime Andreasega ka intervjuu, kus esitasime taas tavapäraseid küsimusi, mida me viimastel hooaegadel Rahvaliiga kuu parimatelt ja hooaja lõpu MVP auhinna võitjatelt ikka küsinud oleme.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Korvpallitrenni sattusin 6. klassis, kui Erki Kivinukk kutsus Piritale trenni. Tänu tema õpetustele said põhitõed selgeks, eriti kuidas viskel “kobra” peab paigas olema. Sealt see korvpallipisik alguse sai.

Kuidas sattusid Keskturu Kossuklubi meeskonda?

Olen olnud seotud Keskturu Kossuklubiga selle sünnist saati. Rahvaliiga esimesed hooajad jäid mul küll õpingute tõttu vahele, kuid hilisem meeskonnaga liitumine oli ainuõige samm. Põhiliikmed on ju koos palli mänginud juba üle kümne aasta.

Iseloomusta palun enda poolt Keskturu Kossuklubi meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Minu silmis on Keskturu Kossuklubi nagu hea vein, mis iga aastaga läheb aina paremaks. See on ka loogiline, sest esimestel hooaegadel enamusel puudus täielikult organiseeritud korvpalli kogemus. Arvan, et meie tugevus on kaitsemäng, kuna oleme suutelised hoidma vastaseid väga madala skoori peal. Ründemäng vajab veel lihvimist, eelkõige just otsuste kiiruse ja kvaliteedi osas.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Kindlat lemmikut ei ole. Kindlasti elan kaasa Henri Drelli NBA unistusele ja Baskonias mängivatele eestlastele, kuna nad opereerivad igapäevaselt sisuliselt korvpallimängu kõige kõrgemal tasemel või väga lähedal sellele.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Paar aastat tagasi oleksin tõenäoliselt vastanud Klay Thompson, sest mulle väga meeldib visata ning seetõttu välismaal elades mulle see nimi trennides külge ka pandi. Keskturus olen aga rohkem sellise Šveitsi armeenoa rollis ehk jätan selle võrdlusmomendi pigem teistele. Lisaks korvivõrgu kulutamisele meeldib muidugi anda ka häid sööte ja mängida isuga kaitset.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Usun, et Howard Frier oleks huvitav valik.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Lemmikuks on kindlasti ründaja võimekus peale põrgatust tõsta tugijalg maast üles, et sooritada vise või sööt ehk ingliskeelne termin step-through. See avab ründajale mitmeid võimalusi ja selle oskuslik kasutamine on väga efektne. Midagi muutma ma hetkeseisuga ei hakkaks.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Maik-Kalev Kotsar, Sander Raieste, Henri Drell, Kristian Kullamäe, Kerr Kriisa – sellise algviisikuga saaks mängu rahulikult esireast nautida, kuna võit oleks juba kindel.

Millega Sa päriselus tegeled?

Töötan arendajana IT-ettevõttes.