Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend sarjas selgusid pühapäevased finalistid

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend formaadi laupäeval peetud poolfinaalidest väljusid võidukatena BC Connection ja Alexela/Mediq Eesti.

BC Connection alistas oma korraliku fänniarmee marulisel toetusel väga vaatemängulises lahingus tugeva Wildix/Esecomi meeskonna tulemusega 75:58 (22:20, 20:9, 18:19, 15:10). Esimene veerand kulges väga tasavägiselt, kuid teisel perioodil panid Howard Frieri hoolealused püsti ülevälja pressingu ja sundisid vastaseid tegema rohkelt pallikaotusi, mida karistati mitme resultatiivse kiirrünnakuga.

Poolajapausile mindi 13-punktilises eduseisus. Kolmanda veerandi alguses rebiti vahe juba 17-punktiliseks (48:31), kuid siis panid Artur Ikkoneni hoolealused omakorda surve püsti ja 14:0 spurdi toel vähendasid vahe vaid kolmele silmale.

BC Connection suutis vastata ja omakorda 12:0 spurdiga mängu ohjad juba lõplikult enda kätte haarata. Esecom jõudis korraks veel vaid seitsme punkti kaugusele, kuid rohkemaks neil jaksu polnud. Mängu lõpus vastaseid efektse viskeblokeeringu ning sellele järgnenud võimsa pealtpanekuga kostitanud Sean Stewart juuniori arvele kogunes 24 punkti, Rainari Argel toetas omasid 16 punktiga ning Kaspar Osila kogus 10 silma. Andre Reinart oli kaotajate resultatiivseim 19 punktiga, Reinhard Vuks kogus 10 punkti.

Väga võrdse esimese veerandaja pidasid maha ka Alexela/Mediq Eesti ning Ehton/Föönix (22:18). Kütusemüüjad haarasid teisel veerandil ohjad enda kätte ja käristasid vahe poolajaks 11 punktile. Ilma oma liidri Illimar Pilguta pallinud Ehton/Föönix üritas veel kolmandal veerandil mängu tagasi tulla ja vahendas vahe vaid neljale punktile, kuid rohkemaks meeskond suuteline polnud.

Alexela/Mediq Eesti sai veenva võidu numbritega 66:56 ning tagas endale koha pühapäevases finaalmängus. Reido Sepp oli üleplatsimeheks 23 punktiga, Aleks Tabo tõi võitjatele 12 punkti. Teet Reinson oli kaotajate resultatiivseim 17 punktiga, Kert Kütt kogus 11 silma.

Pronksikohtumine algab pühapäeval TalTechi spordihoones juba kell 12.00, finaalkohtumises pannakse pall mängu kell 14.00.