Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekendis oli veerandfinaalides omajagu punkt-punktis rabelemist

Optibet Rahvaliiga Weekend formaadis selgusid pühapäeval peetud mängudes kõik poolfinalistid. Kahele meeskonnale sai saatuslikuks oluliste mängijate puudumine.

Ilma kolme liidrita (Margus Unt, Rene Rooneem ja Jüri Rovgeisha) pallinud KK Pelgulinn näitas väga tugevat iseloomu ja tegi suurepärase esituse, kuid oli sunnitud napilt alla vanduma Alexela/Mediq Eesti meeskonnale.

Pelgulinna pallurid jäid madalaskoorilises mängus kaks korda 10-punktilisse kaotusseisu, kuid suutsid sellest peaaegu välja tulla. Viimasel veerandil jõuti erakordselt tiheda kaitse abil vähendada vahe vaid kolmele punktile, kuid neli järjestikust mööda visatud vabaviset röövisid neilt võiduvõimaluse.

Alexela/Mediq Eesti suutis lõpuks vormistada võidu tulemusega 52:45. Üleplatsimeesteks kerkisid 14 punktiga Herki Rank (Alexela/Mediq) ja Martin Hiir (KK Pelgulinn).

Päeva teise vihase lahingu pidasid maha RIM ja Wildix/Esecom. Ilma oma skoorimasina Hendrik Johannes Terrase ja Andres Suislepata pallinud RIM jäi korralikus trilleris alla tulemusega 84:85.

Wildix/Esecom läks mängu alguses 8 punktiga juhtima, kuid RIM jõudis peagi järele ja teisel veerandil tundus kohati, et kohe-kohe läheb ka oma teed. Wildix/Esecom ei lubanud aga vahel paisuda ning punkt-punkti mäng kestis neljanda veerandi keskpaigani.

Wildix/Esecom rebis mängu lõpuks vahe seitsme punktiliseks, kuid RIM jõudis 16 sekundit enne mängu lõppu vaid kahe silma kaugusele. Vea abil saadeti Wildixi mängumees vabaviskejoonele, kust otsustati ka kohtumise saatus. Matši viimasel sekundil tabanud kolmene RIM-i meeskonda enam ei päästnud.

Andre Reinart oli võitjate parim 24 punktiga, Mark Riisk toetas omasid 17 punktiga. RIM-i resultatiivseim oli Kaur Jasson 18 punktiga, Ingmar Daub ja Teet Gross kogusid kumbki 14 punkti.

Mängust Ehton/Föönix – InvestBK.eu oodatud põnevat lahingut kahjuks ei tulnud. Kogenud Ehton/Föönix saatis teisel veerandil tujutult mänginud päikesepaneelite müüjaid kergesse nokauti (veerandi skoor 21:6) ja enam vastast lähedale ei lasknud. Seega Ehton/Föönixile lõpuks võit tulemusega 64:54.

InvestBK.eu pallur Aleksandr Tikka oli üleplatsimees 15 punktiga, Kert Kütt oli võitjate parim 14 silmaga.

BC Connection ei lubanud West Tallinna noortel ennast üllatada ja vormistas väga kindla võidu numbritega 77:60. Sean Stewart Jr. oli oodatult üleplatsimees 25 punktiga, West Tallinna liidri Kristofer Kurvitsa kontole kogunes 24 punkti.

Seega saavad Weekendi poolfinaalides kokku Wildix/Esecom – BC Connection ning Alexela/Mediq Eesti – Ehton/Föönix.