Optibet Rahvaliiga veebruari MVP Rauno Tikko avaldab, keda ta peab Ida-Virumaa Jokiciks ja mida arvab Rannulast

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni kõige väärtuslikuma mängija valimine oli veebruaris äärmiselt raske, sest mitmed mängijad tegid silmapaistvaid tulemusi. Marko Viik, Kaspar Rätsep, Kaido Pae, Alvin Kuimet, Aleksei Zavoronkov ja Rauno Tikko väärisid kõik MVP tiitlit.

Rahvaliiga toimkond tegi keerulise otsuse ja nimetas veebruari parimaks Kiili Spordiklubi tagamängija Rauno Tikko, kes kogus veebruaris viie mänguga 99 punkti (keskmiselt 19,8 silma mängus). Valiku tegemisel arvestasime nii Tikko poolt veebruaris peetud mängude arvu kui ka väga heal tasemel esitusi kogu põhihooaja vältel.

Rahvaliiga andis Tikkole üle juba ka veebruari MVP nimetusega kaasnenud meene ning tegime mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt ikka teada tahame.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Väikese maapoisina sai 10-aastaselt hakatud trennis käima. Erilisi võimalusi Järvamaal polnud, aga noorteklassis sai mõned korrad esindatud Paide KK7 klubi. Keskkoolis liikusin mõneks ajaks Tallinna, kus liitusin korvpalliklubi SK Marcusega, treeneriks oli meie seast kahjuks lahkunud Jüri E. Below. Seal jäi parimaks saavutuseks karikafinaali hõbemedal, kus Sten-Timmu Sokk meid natuke koolitas. Pärast seda loodi kodukohas selline klubi nagu Ambla SK, kus mängisin siis enamuse ajast. Alustasime kunagi III liigast, siis II liiga kuni jõudsime I liigasse välja. Seal võistkonnas oli üks nimekamatest treeneritest Üllar Kerde, kelle käe all sain mängida. Kripeldama jäi, et alati jäi natuke puudu esiliigas final four’i jõudmisest.

Kuidas sattusid Kiili Spordiklubi meeskonda?

Pärast mõlema põlve ristatisideme operatsiooni ja lapse sündi mõtlesin, et oleks aeg korvpalliga rahulikumalt võtta. Tüdinesin samuti ära pikkadest sõitudest üle Eesti ja valisin praeguse elukoha võistkonna, kus siis oma lõbuks mängida ja lapsele spordipisik sisse ajada.

Iseloomusta palun enda poolt Kiili Spordiklubi meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meil on noored, kes jaksavad joosta ja rabeleda ning siis vanemad härrad, kellel mängutarkust ja lõpuks ka minuga samast vanusegrupist mängijad, kellel jagub nii kiirust kui ka tarkust. Tugevuseks on meil Rahvaliiga kohta kiire ja agressiivne mäng, aga pallid võiks kaare tagant paremini sisse kukkuda.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Mulle meeldivad targad ja agressiivsed mängijad, kes loevad hästi mängu ja on võitluslikud. Nimesid väga ei oskagi mainida. Aga on üks mängija, kellega meeldis endal väga koos mängida – Ida-Virumaa (Nikola) Jokic ehk Veiko Simm.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Ei oskagi öelda niimoodi aga kui kaasaegne näide võtta, siis äkki Thomas Walkup. Ta pole isetseja, jagab palli, viskab sisse, läheb läbi ja kõige mis tähtsam, ta on agressiivne kaitsja. Kaitsemäng on varasemalt väljakul mu trumbiks olnud, kui olen pidanud vastaste paremaid tagamängijaid võtma. Aga kuna Rahvaliigas alla 40 minuti mängida ei lasta, siis kaitse on nüüd koht, kus vahepeal puhkan.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Kui tooksin näite siis jälle praegusest ajast, siis Heiko Rannula. Mul on tunne, et ta näeb mängijates ka muid tähtsaid asju peale punktide viskamise. Olen ise sattunud paljude treenerite alla mängima, kelle jaoks on lemmikud just need, kes rünnakul silma paistavad.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Praegu meeldib see Hispaania liiga uus reegel, kus kaitsealast võib palli kohe mängu panna ja rünnakule minna. Ei meeldi see, kui liiga palju korduseid vaadatakse ja antakse lihtsalt ebasportlikke vigu näiteks kogemata tehtud vigade eest.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Hetke parimad siis: (Maik-Kalev) Kotsar, (Kaspar) Treier, (Janari) Jõesaar, (Kristian) Kullamäe, (Kerr) Kriisa. Sest meil erilist suurt valikud pole siin Eestis ja keegi peab ju pingile ka jääma.

Millega Sa päriselus tegeled?

Päriselus töötan põhikohaga Päästeametis päästjana ja kasvatan väikest last.