Optibet Rahvaliiga veebruari MVP Rogem Ollinoga EBS-ist, Luka Doncicist ja Kerr Kriisast

Optibet Rahvaliiga Põhja regioonis sai veebruaris esmakordselt valitud kuu parimaks korraga kaks pallurit, kui ühena sai auhinna ka EBS-i skoorimasin Rogem Ollino. Rahvaliiga palus läbi hooaja EBS-i eest keskmiselt peaaegu 19 punkti toonud Ollinol vastata mõnele kiirele küsimusele, et saaksime 19-aastasest kossumehest veidi rohkem teada.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Olen korvpalliga aktiivselt tegelenud 10+ aastat. Korvpalliga tegelemine osutus mulle lihtsaks valikuks, kuna sellega tegeles väikest viisi ka minu isa ning juba lapsena meeldis mul tema trennides palli patsutada. Alustasin pallimängu Audenteses ning olen kogu enda mängijakarjääri veetnud seal kogenud treenerite käe all. Minu treeneriteks on olnud Erik Mäe, Sixten Tomingas, praegusteks aga Rauno Pehka ja Tair Tenno.

Kuidas sattusid EBS-i meeskonda?

Ega seal mingit keerulist teekonda ei olnud. Kuna käin EBS-i ülikoolis, tekkis mul võimalus ühineda nende meeskonnaga.

Iseloomusta palun enda poolt EBS-i meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meie tugevuseks on kaitse. Statistika näitab, et oleme tiim, kes laseb visata vastastel kõige vähem punkte. Meeskond on täis talendikaid noori, kuid meie mängu mõjutab kindlasti treeneri puudumine. See tekitas mängudel alati ründe poolel segadust, mistõttu võis kogu meie mäng ära laguneda. Keerulised ajad on sundinud ka meid treeninguid ära jätma või oleme võistlustel puudust tundnud mitmetest mängijatest. Kogu hooaja peale saimegi teha ainult kaks mängu, kus kõik mängumehed olid kohal. Samuti on see tiimile alles esimene võistlushooaeg, mistõttu jäi palju ka vähese võistluskogemuse taha.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Ei olegi kindlat lemmikmängijat, kellele suuresti alt ülesse vaatan. Kuid kui peab ühe välja tooma, siis selleks on Euroopast pärit NBA staar Luka Doncic. Mulle meeldib see, kuidas ta suudab hakkama saada NBA-s, olles mitte just kõige atleetlikum, kasutades osavalt ära enda keha ja jalgade tööd. Ta oskab ära kasutada iga mängija nõrkust ning suudab palli korvi panna igast kaugusest.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Ma ütleks, et minu mängustiil sarnaneb kõige enam Kerr Kriisaga. Olen söötja tüüpi tagamängija, kes küll viskab igal vabal võimalusel perimeetri tagant. Terve oma karjääri olen tegutsenud tagamängijana, kes võtab üles kombinatsioone ning juhendab tiimikaaslaseid.

Millega Sa päriselus tegeled?

Olen EBS-is omandamas bakalaureusekraadi ettevõtluse erialal. Samuti treenin igapäevaselt Audentese Spordiklubis. Kindlasti on minu sooviks korvpalliga aktiivselt ka edasi tegutseda.