Optibet Rahvaliigas alustavad oktoobris hooaega veel 45 harrastustiimi

Optibet Rahvaliigas on terve hulk kohtumisi tänaseks erinevates regioonides juba peetud, kuid kohe-kohe lisandub võistlustulle veel hulk meeskondi. Nimelt on oktoobri alguses alustamas Põhja regiooni Regular formaat ja oktoobri lõpus pannakse pall käima Lõuna regioonis.
Rahvaliiga Põhja regioonis on Weekend formaadis mängud käima lükatud ning 4. oktoobrist algab võistlushooaeg 35 Regular sarja meeskonnal. Regular sarjas osalevad tiimid lepivad ise oma mänguajad kokku ja korraldavad kohtumised enda kodusaalides.
Kaheksa tiimi avaldasid soovi mängida I divisjonis, kus kõik meeskonnad pääsevad põhiturniiri lõpetuseks ka play-off’i. II divisjoni 27 võistkonda jagati kahte alagruppi ning sealse võistlusformaadi kohaselt saavad samuti kõik jätkata play-off’is.
Hooaja kulminatsiooniks on esmalt Rahvaliiga Põhja regiooni finaalpäev, kus selgub regiooni meistermeeskond, kes saab õiguse osaleda Optibet Rahvaliiga finaalpäeval, kus nelja regiooni parimad klubid selgitavad 2021/22 hooaja tšempioni.
Optibet Rahvaliiga finaalturniiri kaks paremat tiimi saavad õiguse tõusta II liigasse, kui meeskonnad vastavad EKL-i poolt kehtestatud Saku II liigas osalemise üldistele eeltingimustele.
Põhja regiooni Regular formaadi juhendiga saab tutvuda SIIN.
Optibet Rahvaliiga Lõuna regiooni turniirile registreerus 10 meeskonda ning hooaja avalöögiks on 23. oktoober. Play-off’i pääseb kuus tiimi, kaks põhiturniiri edukamat meeskonda tagavad koha otse poolfinaalis ja ülejäänud neli selgitavad omavahel teised kaks poolfinalisti. Regiooni finaalpäev on planeeritud 9. aprillile.