Park Minigolf üllatas Mediq Eestit ja pääses KK Pelgulinna vastu finaali, II divisjoni finalistid Audentes ja Eelviimased

-Park Minigolf – Mediq Eesti | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas peeti laupäeval ülipõnevad poolfinaalkohtumised, kust I divisjonis väljusid võitjatena tiitlikaitsja KK Pelgulinn ja Park Minigolf ning II divisjonis Audentes ja Eelviimased.

FOTOGALERII

I divisjon

(1) Mediq Eesti – (4) Park Minigolf 77:83 (15:17, 21:14, 25:31, 16:21) – TÄISSTATISTIKA

Mediq Eesti kaotas avaveerandi kahe punktiga, kuid poolajapausile mindi juba nende 36:31 juhtimisel. Park Minigolf ei andnud aga alla ja pääses kolmanda veerandaja lõpuks ühe punktiga ette (62:61). Otsustaval veerandajal viskas Park Minigolf 21 punkti Mediq Eesti 16 vastu ning võitis mängu kuue punktiga

Võitjate poolelt tõusis üleplatsimeheks Erik Raud, kes viskas 21 punkti, võttis 7 lauapalli ja jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Veiko Vare arvele jäi 17 punkti ja Marek Olland lisas 13 silma. Andrus Lepp ja Kristjan Pulma said mõlemad kirja 10 punkti. Mediq Eesti parimad punktitoojad olid Reido Sepp 16, Kristo Jürgenson 15 ja Herki Rank 14 silmaga. Kaksikduubli teinud Karl Künter Kaljuveeri arvele kogunes 13 punkti ja 13 lauapalli ning Antti Hanson lisas 11 silma.

(2) KK Pelgulinn – (3) Rim 87:71 (26:23, 24:17, 19:17, 18:14) – TÄISSTATISTIKA

KK Pelgulinn võitis avaveerandi kolme punktiga ning juhtis poolajaks 50:40. Tiitlikaitsja jätkas mängu domineerimist ka teisel poolajal ja vormistas lõpuks kindla 16-punktilise võidu.

Võitjate parim oli Janek Veedla, kes viskas üleplatsimehena 26 punkti ja võttis 12 lauapalli. Kaksikduubliga sai hakkama ka Artur Bazõlev, kelle arvele kogunes 19 punkti ja 10 lauapalli. Martin Pingin lisas 16 ja Henry Ahven 11 punkti. Rimi resultatiivseim oli kaksikduubli teinud Martin Ahven, kes sai kirja 21 punkti ja 12 lauapalli. Reimo Kuri toetas teda 10 punktiga.

Play-off tabel

-Eelviimased | Foto: Siim Semiskar

II divisjon

(1) Morsad – (5) Audentes 70:73 (13:21, 18:19, 13:23, 26:10) – TÄISSTATISTIKA

Avaveerandi lõpuks kaheksa punktiga ette pääsenud Audentes juhtis poolajaks 40:31 ja kolmanda perioodi järel juba 63:44. Morsad suutsid küll viimase veerandi suurelt võita, ent pidid siiski leppima kolmepunktilise kaotusega.

Audentese resultatiivseimad olid Rogem Ollino, Riko Roosnurm ja Carl Sooär, kes kõik viskasid 11 punkti. Henri Markus lisas 10 silma. Kaotajate parim oli kaksikduubli teinud Tormi Talirand, kes tõi 17 punkti ja 11 lauapalli. Sergei Solovjov lisas 14 punkti ning Mirko Kiison kogus enda arvele 13 silma, 9 lauapalli ja 7 korvisöötu.

(2) Wildix/Esecom – (3) Eelviimased 65:66 (19:13, 13:21, 16:15, 17:17) – TÄISSTATISTIKA

Wildix/Esecom võitis avaveerandi kuue punktiga, kuid jäi poolajaks kaotusseisu 32:34. Kolmas veerandaeg möödus küllaltki tasavägiselt ja viimasele neljandikule mindi vastu Eelviimaste 49:48 juhtimisel. Otsustava veerandi keskel pääses Wildix/Esecom kuue silmaga ette (61:55), kuid lõpuks panid Eelviimased oma paremuse maksma ja võitsid mängu ühe punktiga.

Võitjate eest kogus Lauri Hilep üleplatsimehena kaksikduubli, kui viskas 22 punkti ja võttis 12 lauapalli. Frederik Ross lisas 15 ja Riho Usar 14 punkti. Wildix/Esecomi resultatiivseim oli 18 punkti visanud Erki Vaikmäe. Kaksikduubli teinud Alar Sala arvele kogunes 11 punkti ja 15 lauapalli ning Ahto Kuusk sai kirja 10 silma.

Tallinna Rahvaliiga finaalpäev toimub 27. aprillil Sõle spordikeskuses.