Pärnakad jätkasid Tamsalu ja Aniste juhtimisel puhaste paberitega, Haapsalu teenis avavõidu

-Jaanus Levkoi ja Haapsalu SK | Foto: Raul Koppel

Möödunud pühapäeval jätkusid Optibet Rahvaliiga Lääne regiooni mängud Pärnus Pauluse spordihallis, kus oma võidukäiku jätkas sealne Siris/Starforesti tiim ja hooaja avavõidu teenis Haapsalu SK.

Päeva avakohtumises läksidki turniiritabeli kaks esimest omavahel vastamisi, kui pärnakate Siris/Starforest alistas 86:71 Orissaare Träxi.

Korviderohke esimene poolaeg lõppes 57:45 pärnakate juhtimisel ja pidurdamatus hoos oli Elgar Tamsalu, kes oli kogunud selleks hetkeks juba 30 punkti. Teisel poolajal läks mäng kinnisemaks ja seeläbi püsis Träx piisavalt lähedal, et Siris/Starforest ei saanud ennast kindlalt tunda.

Võitkate punktide eest hoolitsesid põhiliselt kaks meest: Elgar Tamsalu tõi 33 ja Janter Aniste 30 silma. Orissaare eest kogus Aivo Laul 24, Alari Hiis 17 (5 kolmest) ja Härmo Lambut 13 punkti.

Päeva teises kohtumises olid esmakordselt vastamisi Haapsalu Spordikool ja Lihula. Mõlemad võistkonnad jahtisid oma turniiri esimest võitu. Võidurõõmu sai tulemusega 80:61 maitsta Haapsalu SK.

Mäng küllaltki sarnane päeva esimesele kohtumisele, kus üks võistkond suutis esimeseks poolajaks edu ette saada ja seda teisel poolajal hoida.

Haapsalu SK parimatena viskasid Ilo Toom 26, Janno Soon 18, Silver Tuisk 16 ja Ardo Jürjer 13 punkti. Lihula punktide eest hoolitses taas Mairo Kanter, tuues 34 silma. Teda toetas Margus Pärjala 10 punktiga.

Turniiritabelis on Siris/Starforest kindel liider täisedu 4 võiduga. Orissaare Träx jätkab 3 võidu ja 2 kaotusega. Haapsalu SK-l on 1 võit ja 2 kaotust, Lihulal 4 kaotust.