Põhja regiooni Regular formaadi II divisjonis on sõelale jäänud veel neli meeskonda

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Regular formaadi II divisjonis on selgunud neli parimat meeskonda, kes jätkavad võitlust meistritiitli nimel.

Oodatult põnevaks kujunes lahing Ehton/Föönixi ja Puhhide vahel. Ehton/Föönix sai liidrite vedamisel võõralt väljakult kätte 10-punktise edu, kuid ei suutnud kodusaalis seda kaitsta. Väga tugeva viimase veerandi toel saavutasid Puhhid 16-punktilise võidu ja edenesid poolfinaali.

Seeria üldskoor jäi 128:122 ning Puhhide resultatiivseim oli Ivo Kitsing kokku 31 punktiga, Marko Pern kogus 27 punkti. Kert Küttis oli kaotajate poolel parim 30 punktiga kogu seeria peale, Illimar Pilk kogus 27 punkti.

Suurepärase hooaja teinud Kose Morsad vandusid alla väga tugevale GoSolar/Omniva tiimile skooriga 115:136. Otsustavaks sai esimeses mängus saadud 20-punktiline kaotus. Artur Saariste oli selles seerias võitjate resultatiivseim 27 punktiga, Paavo Binsol kogus 25 punkti. Riko Roosnurm oli oodatult Morskade edukaim kokku 41 punktiga.

Rehpol/Palliklubi pidi sitkest BC Southwestern tiimist jagu saamiseks väga korralikult pingutama seeria mõlemas mängus, aga lõpuks mindi koondnumbritega 168:149 edasi. Kaido Pae oli võitjate poole pealt resultatiivseim kokku 43 punktiga, Priit Paju kontosse kogunes 32 silma. Priit Suitlep tõi BC Southwesterni kaukasse samuti kahe kohtumise peale 43 punkti, Aleksis Anijärv kogus 34 silma.

Play/Arena Altius oli veerandfinaalseerias mäekõrguselt üle Exmet meeskonnast (kahe mängu kokkuvõttes 178:99). Romil Jermakov oli 39 punktiga võitjate poolel resultatiivseim. Andrus Salusoo tõi kaotajatele 23 punkti.

Seega lähevad divisjoni poolfinaalides vastamisi Puhhid – Play Arena/Altius ning Rehpol/Palliklubi – GoSolar/Omniva.