Ragnar Kramm – Optibet Rahvaliiga mini-Sabonis, kes tahab võidelda rohkem kui kõik teised

Optibet Rahvaliiga tänavuse hooaja erinevate sarjade kõige väärtuslikumate mängijate intervjuude sarjale tõmbame joone alla Põhja regiooni Regular formaadi III divisjoni finaalmängu MVP Ragnar Krammiga.

Park Minigolf alistas tema toel tõelises trilleris ühe punktiga West Tallinna meeskonna tulemusega 64:63. Krammi kontole kogunes tolles finaalkohtumises 12 punkti, 12 lauapalli ja 3 viskeblokeeringut.

Rahvaliiga nimel tegime suvel 23-aastaseks saanud 195 cm pikkuse mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me ka Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt teada oleme tahtnud.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Hakkasin korvpalli mängima, kui olin 13-aastane. Sain vanematelt sünnipäevakingiks valida mõne huvipakkuva spordiala suvise spordilaagri. Valisin noorte kossulaagri, mida pakkus Audentese spordiklubi, kus sattusin kokku enda tulevaste treeneritega, kelleks esimesed paar aastat oli Howard Frier ning mõni aasta hiljem, kuni noortekossu lõpuni, Sixten Tomingas. Esimesed 1-2 aastat õppisin Howard Frieri käe all korvpalli alustalasid. Seejärel ühinesin Sixten Tomingase 1999/00 sündinud Audentese spordiklubi meeskonnaga, kus mängisin kuni noorteklassi lõpuni ja ühe hooaja ka Saku II liigat ja Rahvaliiga Weekend sarja. Seejärel tuli kossust väike paus, kui läksin ajateenistusse. Peale seda leidsin läbi vanade meeskonnakaaslaste ühe Rahvaliiga tiimi, kus jäi kahjuks hooeg poolikuks tänu pandeemiale. Pärast seda tekkis pooleteise aastane paus, kus ühegi meeskonna eest korvpalli ei mänginud, et ülikoolihariduse omandamisele rohkem keskenduda.

Kuidas sattusid Park Minigolf meeskonda?

Sellest hooajast tahtsin hakata uuesti iganädalaselt trenni tegema, Park Minigolfi meeskonda tutvustas mulle mu töökaaslase Rasmus Varblane, kes oli sealsete meestega juba varasemalt koos ka mänginud.

Iseloomusta palun enda poolt Park Minigolf meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Minu arvamus on, et Park Minigolf meeskonnana pigem ei toiminud hästi, kuna meil polnud treenerit. Lisaks oleme kõik erineva taustaga, mille tõttu esialgu läks päris palju aega, et üksteise mängupildiga harjuda. Trennides samuti midagi muud peale mängimise me peaaegu et ei teinudki, mõned liikumised selgeks õppida ei oleks olnud suur ettevõtmine, kuid leian, et need oleks meile palju kasu toonud. Tugevusena nimetaks ma meie lühemaid mängijaid, kes heal päeval otsustasid mängu puhtalt kolmeste tabamisega. Paremini võiks välja tulla pallita liikumine ja üksteise positsioonidega platsil arvestamine. Probleemne oli kindlasti ka palli jagamine.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eesti korvpalliga ma kahjuks nii kursis ei ole, et lemmikut mängijat nimetada. Lemmikmängijaks laias maailmas on endiselt Kobe Bryant, just tema murdmatu hinge, mentaliteedi ja tööeetika tõttu. Sarnaselt talle olen mentaliteediga, et alati ei saa olla kõige parem mängija platsil oskuste poolest, kuid alati on võimalik pingutada ja võidelda rohkem kui kõik teised.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Minu mängustiil sarnaneb ilmselt kõige rohkem Domantas Sabonise omale. Enamik punkte toon pick & roll olukordadest või keskpositsioonivisetest. Mulle meeldib ka palju hüpata ehk lauavõtlus on üks mu trumpidest. Mängijana annan alati endast maksimumi, olgu see kaitses rügades või lahtiste pallide eest võideldes.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Gregg Popovich oleks kindlasti esimene variant, sest arvan, et tema käe all õpiks ma kõige rohkem tänu tema kogemustele ja oskusele inimesi koos töötama panna. Samuti meeldib mulle mängupilt mida Popovichi juhitud San Antonio Spurs mängib.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Lemmik korvpallireegel on see, et pärast korvi saamist on lubatud rünnet alustaval meeskonnal palli mängu visates liikuda otsajoone taga ning ka palli sööta teisele mängijale otsajoone taga. See meeldib mulle, sest seda üldiselt ei kasutata ja ilmselt võiks ülevälja pressiva vastase segadusse ajada. Ühtegi reeglit, mis muutmist vajaks, ma otseselt ei näe, kuid huvitav oleks näha milliseks mäng kujuneks kui näiteks pealtpanekud annaksid 3 punkti.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Ma tahaks näha uusi noori tegijaid väljakul ja anda neile võimaluse enese tõestamiseks. Algviisik oleks, Ran Andre Pehka, Leemet Böckler, Mikk Jurkatamm, Mait Peterson ja Taavi Jurkatamm. Leian, et need mehed koos oleks hea kombinatsiooni pikkusest, teravusest ja jõust. Panustaksin lauapallidele ja huvitav oleks näha, mis tulemust meie oma twin-tower combo toota võiks.

Millega Sa päriselus tegeled?

Igapäevaselt olen tudeng TalTechis ja töötan tarkvaraarendajana Registrite ja Infosüsteemide Keskuses.