Rahvaliiga debütant Keskturu Kossuklubi hooajaks valmistumisest: mõni mees lubas lausa jooksmas käia

-Keskturu Kossuklubi logo | Foto: Erakogu

Optibet Tallinna Rahvaliigal on uuel hooajal hea meel tutvustada veel üht täiesti uut korvpallikollektiivi, kes teeb 2018/19 oma liigamängude debüüdi. Keskturu Kossuklubi on kuulsa ostlemiskoha lähedal asuvalt korvpalliväljakult alguse saanud kollektiiv, kes loodab Rahvaliigas oma nime väärilist mängu näidata.

Keskturu Kossuklubi esindaja Egert Puhm tutvustas mahlakas huumorivõtmes meeskonna senist ajalugu, hirmutas vastaseid sellega, kuidas nad nii muuseas treeningutel soojenduseks on dongivõistlusi korraldanud ning selgitas, kuidas Rahvaliiga hooajaks on korraliku füüsilise treeninguga põhi alla laotud.

Iseloomusta palun Keskturu Kossuklubi võistkonda. Mis mehed olete, kust tulete ja kui kaua koos olete korvpalli mänginud?

See oli 3. mai 2013 kui üks meie klubi raudvara, tol ajal veel noor ja nobe Kusti, lõi grupeeringu nimega Keskturu Kossuklubi ja sealt hakkas asi kerima. Alguses käisime lihtsalt tänavakorvpalli mängimas, siis tegime oma klubi sisese liiga, kus kõik mängud kuulsasse “tabelisse” kandsime ja hooaja parima võiduprotsendiga mängija välja selgitasime. Hiljem oleme oma klubiga ka katuse alla kolinud ja talviti sisetingimustes 5-5 mängima hakanud. Mängumehi on meil igasuguseid, alates lennujuhtidest ja jõustruktuuride ametnikest kuni filmikriitikute ja pillimeesteni. Kõiki iseloomustab tugev võitlusvaim ja armastus mängu vastu. Meestel mõte liigub ja tahe on olemas ning kui vahepeal oskustest vajaka peaks jääma, siis pole ka hullu – seda on lihtsam järgi aidata.

Kas olete varem koos ka kuskil liigades mänginud?

Ei ole.

Mis on Keskturu Kossuklubi nime taga? Kellele läheb nime väljamõtlemise au ja mida see sümboliseerib?

Keskturu vahetus läheduses oli pikka aega meie koduväljak. Enamus olid selle kandi tüübid ja tol ajal käisime iga vähegi kuiva ilmaga seal tänavakorvpalli mängimas. See on selline väljak, kus korvid on täiesti erinevatel kõrgustel, kolmene absurdselt lähedal ja tribüüniks on üks jube pruun pink. Mõni pikem poiss võib seal pea vastu rõngast ära lüüa ja isegi jalgpallurid panevad pealt. Soojenduseks tegimegi mõnikord madalasse korvi pealtpanekuvõistlusi või üle väljaku väljaviskamist. Igatahes sealt see nimi orgaaniliselt kujunes. Loodetavasti kanname me oma nime vääriliselt välja ja tururahvas hakkab meid südika hooaja järel ka toetama – näiteks võiksid meile kuumal suvepäeval paar arbuusi soodukaga teha.

Millist mängustiili Keskturu Kossuklubi meeskond viljeleb?

Meil oli just tiimikoosolek, kus rääkisime muuhulgas ebaefektiivse soleerimise väljajuurimise vajalikkusest. See tähendab, et oleme eelkõige meeskonnamängule keskendunud ühtlane kooslus, kus igaühel on oma erioskused ning kus igaüks võib mängu enda peale võtta.

Kas Keskturu Kossuklubi meeskonna eesmärgiks on mängida võidu peale või on esmane tunda ennast mõnusalt heas seltskonnas palli mängides?

Pulli teeme enne ja pärast mängu, mitte mängu ajal. Mõni mees lubas lausa õhtuti jooksmas käia ja isegi olen juba mõned kätekõverdused teinud. Luban, et mütsiga me lööma ei tule ja eks ole näha, kui kaugele ketsid kannavad. Loodetavasti jääme ikka liigasse püsima ja hooaja lõpus pükse nurka ei pea viskama. Ehk saame isegi kunagi aastate pärast oma edukale karjäärile tagasi vaadata ja särgid lakke tõmmata.

Miks korvpall, aga mitte näiteks mõni rahulikum ja põlvi säästvam spordiala?

Korvpall on meid kokku toonud ja ühendanud. Discgolfi jõuab kunagi hiljem ilma põlvedeta ka korvi heita.

Mida ootate Tallinna Rahvaliiga uuelt hooajalt ning kas seate endale ka mingid eesmärgid?

Eesmärk on täita ammune unistus ja viia läbi empiiriline uuring Rahvaliiga taseme kohta.

Kui soovid Keskturu Kossuklubi tiimiga uuel hooajal rammu katsuda, siis saad seda teha oma võistkonnaga Tallinna Rahvaliigaga liitudes. Registreerimine hooajaks 2018/19 on juba avatud! VAATA SIIT.