Rahvaliiga detsembri MVP: minu mängustiil on sarnane Dwyane Wade’iga

-Karl Künter Kaljuveer | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas valis rahvas Korvpall24.ee portaalis korraldatud hääletusel I divisjoni detsembri parimaks mängijaks Mediq Eesti tagaliini ühe liidri Karl Künter Kaljuveeri, kes sai autasustatud FitMode’i ja A Le Coq’i poolt välja pandud auhindadega.

25-aastane mängumees on seitsme mänguga visanud liigas keskmiselt 21 punkti ja asub selle näitajaga vastavas edetabelis viiendal kohal. Jõulukuul oli mees eriti heas hoos, kui vedas üleplatsimehena 25 silma visates Mediq Eesti võidule MGT Teami vastu ning seejärel 24 punktiga hiilates ka KK Pelgulinna vastu.

Korvpall24.ee uuris Kaljuveerilt, kuidas ta jõudis lapsena just korvpalli juurde, kuidas ja kelle käe all on tema karjäär kulgenud, miks ei saanud temast tippmängijat ning keda on ta endale eeskujuks valinud.

Kus ja kuidas Sinu korvpalluritee algas?

Kõik sai alguse sellest, et juba enne kooli isa sai aru, et mulle korvpall meeldib. Katsetasin erinevaid alasid, jalgpalli, veidi võrkpalli jne, aga korvpall oli lemmik ja isa hakkas mind oma koduhoovis treenima. Söötmine ja viskamine ja kõik muu. Esimeses klassis läksin õppima Järveotsa Gümnaasiumisse ja Ilmar Kaiv kutsus mind Newoxi trenni, millest hiljem sai Haabersti spordiklubi. Sellest ajast saadik pole korvpallist pikemat pausi kui mõned kuud teinud.

Kes on läbi aastate Su treenerid olnud?

Alguses siis Ilmar Kaiv, seejärel mõned sellised, kes olid nii lühikest aega, et ei mäletagi. 7. klassist vahetasin kooli ja trenni ning läksin Kalev/Cramo noortesüsteemi, kus treeneriks oli pikalt Marko Parkonen ja seejärel kuulusin esiliiga meeskonda, mida juhendas Allan Dorbek ja hiljem Allan Siimann. Pärast seda on olnud veel mõned lühiajalised treenerid.

Mainisid esiliigat, kas see ongi kõige kõrgem tase, kus Sa oled mänginud?

Jah, aga seal olin suhteliselt pingipoiss. Seal otsustasingi ühel hetkel, et võiks rohkem hakata korvpalli lõbu pärast mängima ja kolisin teise liigasse ning nüüd mängin Rahvaliigas, Kossuliigas ja MAL-i.

Miks ei saanud Sinust tippkorvpallurit, mis puudu jäi?

Eks kõigil on see hea lihtne vabandus, et vigastused segasid. Võib-olla mul füüsilisest võimekusest jäi puudu.

Mille poolest korvpall kui mäng Sind köidab?

Meeskonnatöö! Mõnus olemine platsil, kui keegi ei mossita ja kõik on rõõmsad. Nii tulevadki võidud ja võitmine on lõbus.

Kas tunned, et Mediq Eesti võistkonnal on tänavu Rahvaliigas potentsiaali lausa liiga võidu peale mängida?

Muidugi! Me oleme eelmiste aastate tippudega hästi mänginud ja ka teiste vastu kenasti saanud. Paar nappi kaotust tuli sisse, näiteks Aexpo/Estravanile ja Kontsertlavad/Tallinna Kalevile. Kindlasti on meil võimalik mängida miks mitte ka Rahvaliiga võidu peale.

Tallinna Rahvaliiga I divisjoni tabeli esimene pool on küllalt tihe, kas ka väljakul on tase nii ühtlane?

Jah, sellega võib nõustuda küll. I divisjon on üsna võrdne ja ma isegi olen imestanud, et peaaegu kõik mängud on olnud sellised head võitlused. Nii on mõnus mängida.

Iseloomusta palun ennast, mis on Sinu tugevad ja nõrgemad küljed, mis just siin Rahvaliigas välja tulevad?

Plussideks on praeguse seisuga füüsilised võimed nagu kiirus ja hüpe. Vise on üsna ebastabiilne, aga agressiivsuse pealt tuleb mul see mäng.

On Sul korvpallis mõni iidol, keda oled üritanud ka jäljendada?

Terve elu on selleks meheks Dwyane Wade olnud. Tema mängustiil on minu omaga sarnane.

Kui lähedale Wade’i tasemele oled oma sarnase mängustiiliga jõudnud?

(Naerab) Mitte pooltki seda!