Rahvaliiga kutsub Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa ja Saaremaa võistkondi!

-Optibet Rahvaliiga | Foto: Pexels/Optibet Rahvaliiga

Kui Optibet Rahvaliiga Põhja regioonis on praeguseks registreerunud juba üle 30 võistkonna (vaata nimekirja SIIT), siis uuel hooajal lükatakse Rahvaliiga käima ka Lääne regioonis!

Optibet Rahvaliiga Lääne regiooni turniiri eesmärk on ühendada Lääne-Eestis tegutsevad korvpalligrupeeringud ja -klubid, liites endaga Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa ja Saaremaa piirkonnad.

Optibet Rahvaliiga on Eesti Korvpalliliidu egiidi all toimuv liiga, mis saab tulevikus olema jagatud nelja regiooni (Põhi, Lõuna, Ida, Lääs). Algaval hooajal alustavad turniiridega Põhja ja Lääne regioon. Optibet Rahvaliiga on Eesti korvpallipüramiidi alumine aste, kust parimad meeskonnad saavad endale võimaluse välja mängida koha Eesti meistrivõistluste II liigasse.

Optibet Rahvaliiga Lääne regioonis peetakse hooajal 2019/20 võistlused etappidena, kus ühel etapil on ühel võistkonnal üks mäng. Etapid toimuvad osalevate võistkondade kodumaakondades. Täpne mängude ja etappide arv selgub pärast võistkondade registreerimise lõppu. Etapid leiavad aset nädalavahetustel.

Liigahooaeg koosneb põhiturniirist, play-off mängudest ja kohamängudest ajavahemikul oktoober 2019 kuni aprill 2020.

Liigas ei saa osaleda 2019/2020 hooajal meeste Eesti-Läti korvpalliliigas, meeste I liigas ja meeste II liigas osalevad mängijad. Antud piirang ei kehti U18 vanuseklassi ja noorematele mängijatele. Mängija tohib osaleda ühel hooajal ainult ühes Optibet Rahvaliiga regiooni liigas.

Optibet Rahvaliiga Lääne regioonis on liigas osalemise tasu 750 eurot, mida on võimalik tasuda kahes jaos. Tasu sisaldab kõike mängudega seonduvat. Võistkondade ainsaks ülesandeks jääb tulla kohale ja korvpallimängu nautida.

Võistkonna registreerimiseks Rahvaliiga Lääne regiooni turniiril saada e-mail aadressile lerliiga@gmail.com hiljemalt 31.08.2019.

Registreerunud võistkondade nimekiri tekib jooksvalt SIIA.