Rahvaliiga novembri MVP Mark Valma: võitmine võiks paremini välja tulla, aga eks selle kallal töötame

Optibet Rahvaliiga toimkond valis Mark Valma Põhja regiooni oktoobri kõige väärtuslikumaks mängijaks. Valma tegi novembris Regular formaadis kaasa viies mängus ja kogus neis 112 punkti, ehk keskmiselt 22,4 silma mängus! Paldiski KK/Willenbrock kogus alagruppis kaks võitu ja viis kaotust ning läheb kolmandasse vahegruppi.

Valma on teine Paldiski KK/Willenbrock mängija, kes teenib käimasoleval hooajal kuu MVP tiitli. Teatavasti valiti oktoobri parimaks tema meeskonnakaaslane Kuldar Häätarõ.

Rahvaliiga autasustab kuu parimaid mängijaid liiga toetajate (Optibet, Saku õlletehas ja Mediq Eesti OÜ) poolt välja pandud auhindadega.

Siinkohal pakume lugemiseks intervjuu päevakangelase Mark Valma endaga, kus räägime nii tegemistest Rahvaliigas kui teeme süvaanalüüsi ka tema lemmikmängijate ja -treenerite kohta.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Millalgi 2. või 3. klassis läksin Baltika trenni ja sealt edasi Tiit Soku korvpalli kooli. Mängijakarjäär on liiga palju mu korvpalli mängimise kohta öelda, pigem olen otsinud lihtsalt võimalust, et kuskil kätt soojas hoida. Aga kokkuvõttes palju pause, palju vigastusi ja palju rõõmu!

Kuidas sattusid Paldiski KK/Willenbrock meeskonda?

Töö viis elama Paldiskisse, kus kohalikud kutid käisid suvel õues palli mängimas. Võeti ka mind mängu ja sügiseks olime juba teatava rutiini saavutanud ning tahtsime edasi mängida. Niisama trenni teha ei tundunud eriti motiveeriv, asutasime MTÜ Paldiski korvpalliklubi, hakkasime Kossuliigat mängima ning toimetame siiani.

Iseloomusta palun enda poolt Paldiski KK/Willenbrock meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Suurim tugevus on loomulikult äge seltskond. Nalja peab saama ja vimma ei pea. Viimaseid hooaegu vaadates võiks võitmine paremini välja tulla, aga eks selle kallal töötame. Nagu ikka, hea rünnak algab kaitsest ja seal peame natuke juurde panema, et edukamad olla.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eestis Janari Jõesaar. Alati platsil tahtmist täis, hea hammas lauapallide peale ning kui võimalus antakse, siis paneb donki. Laiast maailmast elasin kaasa Ben Wallace’ile. Oli üks vägev lauapallimasin. Hetkel sümpatiseerib Nikola Jokic. Tsentri kohta ikka väga äge ja intelligentne mäng.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Väga keeruline küsimus. Pole ühtegi nii kehva mängustiiliga tippkorvpallurit (Naerab.). Sooviks sisimas, et see Jõesaar oleks, aga joone tagant vise minul puudub. Annan alati väljakul maksimumi, mis vigade näol ka muidugi probleeme tekitab. Iga lahtine pall tuleb ikkagi endale saada ja vastasele midagi ei kingi.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Šarunas Jasikevicius. Praegusel kujul võimaldaks muidugi näha Barcelona meeskonna siseelu, mis on juba väärtus omaette, kuid tegelikult oleks lihtsalt huvitav näha, mis toimub väljaspool Euroliiga mängu. Kui palju ta trenne ise läbi viib, millele rõhku paneb ning kas mehed – eriti leedukad – saavad mängu ajal pingile minnes peapesu õigustatult.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Ebasportliku vea vilistamisega on veidi liiale mindud. Seda on küll keeruline reegliks kirjutada, kuid kui ikka üritatakse palli mängida, siis võiks ikka kaitsemängijal lubada selle normaalse vea ära teha. Lemmikreegel on see, et meeskonnas peavad kõikidel mängijatel ühte värvi sokid olema (Naerab.).

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mehed?

“Viis”: Maik-Kalev Kotsar – Eesti parim mängija hetkel. “Neli”: Kristjan Kangur – oleks ilmselt keeruline koondisesse “ära rääkida”, aga kogu see must töö, mis tema leib on, on vaja ära teha. Parim “neli” Eestis. “Kolm”: Kaspar Treier – julgeb igaühe ette võtta ning vajadusel nõelab ka väljast. “Kaks”: Janari Jõesaar – lauapallid, julgus ja kolmene. “Üks”: Sten-Timmu Sokk – jagab Eesti mängu ning leiaks kindlasti üles nii Kotsari kui Jõesaare.

Millega Sa päriselus tegeled?

Annan iga päev endast parima, et Eesti riik kaitstud oleks.