SkyMobile alistas ülidramaatilise lõpuga trilleris Aexpo/Estravani, Mediq Eesti püsis endiselt kuumana

-Anton Upeniek (nr14) | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga I divisjonis peeti laupäeval kaks kohtumist, kus SkyMobile sai skandaalses mängus võidu Aexpo/Estravani üle ja Mediq Eesti alistas juba teise järjestikuse kaotuse saanud KK Pelgulinna.

FOTOGALERII!

Aexpo/Estravan – SkyMobile 62:63 (14:16, 10:18, 17:14, 21:15)

Seni vaid ühe kaotusega Aexpo/Estravani ja vaid ühe võiduga SkyMobile’i mängust kujunes Rahvaliiga hooaja esimese poolaja ilmselt kõige dramaatilisem matš, kus lõpuks sai ulmelise lõpplahendusega võidu tabelis tunduvalt kaugemal paiknev SkyMobile.

SkyMobile oli kogu kohtumise vältel juhtivamaks pooleks, kuid Aexpo/Estravan tuli oma liidri Kristjan Prüüsi juhtimisel lõpuminutitel järgi ja läks ettegi. Lõpplahendus kujunes aga harvanähtavalt põnevaks, kui lõpuks 10 punkti kogunud SkyMobile’i pallur Anton Upeniek sai matši viimastel sekunditel ühepunktilises kaotusseisus pooljuhuslikult ja kõigile ootamatult koos palliga purjetada vastaste korvi poole.

Upeniek võeti koos lõpusireeniga küll karmi veaga maha, kuid mees sai õiguse kahele vabaviskele. Seejuures oli Upeniek varasema mängu jooksul visanud mööda kõik neli teenitud vabaviset. Kõige otsustavamatel hetkedel SkyMobile’i mängumees aga ei eksinud ning tõi meeskonnale kahe tabamusega hooaja teise võidu.

SkyMobile parim oli 6 kolmepunktiviset tabanud Konstantin Gnedenkov, kes kogus 27 silma. Anton Upeniek sai võidumängus kirja 10 ning Jevgeni Prometnoi ja Jevgeni Valgur lisasid mõlemad 9 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli 27 punkti visanud Kristjan Prüüs, Valjar Sutri tõi 16, Alex Tammemäe 7 ning Jarlet Mägi 6 silma.

Mediq Eesti – KK Pelgulinn 84:66 (20:16, 15:19, 26:15, 23:16)

35:35 viigiga lõppenud avapoolaja järel haaras ohjad Mediq Eesti, kes teenis KK Pelgulinna üle 18-punktilise võidu. Liigatabelis 2. kohale kerkinud Mediq Eesti jätkab hooaega 5 võidu ja 2 kaotusega, teise järjestikuse kaotuse saanud KK Pelgulinn on 4 võidu ja 2 kaotusega langenud 4. positsioonile. Mediq Eesti on seejuures hetkel I divisjoni kõige kuumem tiim, olles võitnud viimased neli järjestikust matši.

Võitjate resultatiivseim oli Karl Künter Kaljuveer, kes viskas 24 punkti. Vaid ühe punkti vähem sai kirja Reido Sepp, Herki Rank lisas 19 ja Jarmo Liiver 7 silma. KK Pelgulinna vedas Janek Veedla, kelle arvele kogunes 33 punkti. Henry Ahven sai kaotusmängus kirja 15, Jüri Rovgeisha 9 ja Martin Pingin 6 punkti.

I divisjoni tabeliseisu näeb SIIT.

Tallinna Rahvaliiga I divisjoni mängud jätkuvad uue aastal, kui 5. jaanuaril lähevad omavahel vastamisi Rim – Kontsertlavad.ee, Aexpo/Estravan – Lival BC ja KK Pelgulinn – A Le Coq.