Tempokad Tallinna Rahvaliiga veerandfinaalid pakkusid kolmikduubli ja mitu võimast kaksikduublit

-Karl Künter Kaljuveer | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas peeti laupäeval viimased veerandfinaalmängud. I divisjonis edenesid poolfinaali Mediq Eesti, KK Pelgulinn ja Park Minigolf ning II divisjonis teenisid edasipääsu Eelviimased ja Audentes.

FOTOGALERII

I divisjon

(1) Mediq Eesti – (9) A Le Coq 78:61 (16:12, 16:16, 17:18, 29:15) – TÄISSTATISTIKA

Tõeliselt põnevas veerandfinaalis pidi põhiturniiri võitnud Mediq Eesti tõsiselt pingutama, et alistada alles üheksanda asetusega A Le Coqi meeskond, kellel oli pingil abijõuna ka legendaarne Aivar Kuusmaa. Selles paaris näidati väga kvaliteetset ja kiiretempolist harrastuskorvpalli.

Mediq Eesti võitis avaveerandi nelja punktiga ja sama suure vahega mindi ka poolajapausile (32:28). Kolmas veerandaeg kulges samuti tasavägiselt ning otsustavale neljandikule mindi vastu põhiturniiri võitja 49:46 juhtimisel. Viimane veerand kuulus aga täielikult Mediq Eestile, kes viskas 29 punkti A Le Coqi 15 vastu ja võttis lõpuks 17-punktilise võidu.

Võitjate resultatiivseim oli Herki Rank, kes viskas üleplatsimehena 19 punkti ja võttis 9 lauapalli. Karl Künter Kaljuveer sai kirja kolmikduubli, kogudes 17 punkti, 15 lauapalli ja 10 korvisöötu. Lisaks tegi ta ka 5 vaheltlõiget. Taavi Toomla panustas võitu 16 ja Kristo Jürgenson 12 punkti. A Le Coqi edukaim oli 15 punkti visanud Andrus Salusoo, Henri Räim lisas 13 ja Alvin Kuimet 12 silma.

Poolfinaalis läheb Mediq Eesti vastamisi Park Minigolfiga.

(2) KK Pelgulinn – (7) Online Media 74:67 (15:21, 20:14, 24:17, 15:15) – STATISTIKA

Online Media alustas mängu paremini ja võitis avaveerandi kuue punktiga, kuid poolajapausile mindi 35:35 viigiseisul.Online Media eest eelmises kohtumises 45 punkti visanud Maxim Tuul sai üsnagi mängu alguses vigastada ning jäi sel korral sootuks nulli peale.

Rahvaliiga tiitlikaitsja tegi otsustava vahe sisse kolmandal veerandajal, mil Online Media 17 punkti vastu ise 24 silma visati. Viimasele veerandile mindi vastu KK Pelgulinna 59:52 juhtimisel ning sama suure punktivahega kohtumine ka lõppes.

KK Pelgulinna resultatiivseim oli 19 punkti visanud Robert Lilleõis. Margus Unt lisas 11 ning Artur Bazõlev ja Kaur Laasma said mõlemad kirja 10 punkti. Online Media parim oli Markus Keller, kes kogus üleplatsimehena 27 punkti. Ove-Kristjan Kallas lisas 19 ja Reinhard Vuks 11 silma.

Poolfinaalis on KK Pelgulinna vastaseks Rim.

(4) Park Minigolf – (5) Kontsertlavad.ee 69:56 (20:12, 19:18, 11:12, 19:14) – TÄISSTATISTIKA

Park Minigolf haaras avaveerandi järel kaheksapunktilise edumaa ning juhtis poolajapausiks 39:30. Kolmandal veerandajal vähendas Kontsertlavad.ee vahet ühe punkti võrra ning viimasele perioodile mindi vastu nende poolt vaadates numbritega 42:50. Otsustaval veerandil oli taas parem Park Minigolf, kes lõpetas kohtumise 13-punktilise võiduga.

Võitjate parimad skooritegijad olid Marek Olland ja Erik Raud, kes viskasid vastavalt 18 ja 17 punkti. Ingmar Sau arvele kogunes 15 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Andrus Lepp lisas 11 silma ja 6 lauapalli. Kontsertlavad.ee parim oli kaksikduubli teinud Andres Kuuse, kes tõi üleplatsimehena 19 punkti ja hankis 10 lauapalli. Argo Klemmer lisas 12 ja Andre Ojasild 10 punkti.

Play-off tabel

II divisjon

(3) Eelviimased – (6) LakiLakid 89:71 (19:17, 30:24, 21:20, 19:10) – TÄISSTATISTIKA

Avaveerandi kahe punktiga võitnud Eelviimased juhtisid poolajaks 49:41 ja kolmanda perioodi lõpuks 70:61. LakiLakid viimasel veerandil enam mängu tagasi tulla ei suutnud ning pidid lõpuks leppima 18-punktilise allajäämisega.

Eelviimaste poolelt kerkis üleplatsimeheks 22 punkti visanud Riho Usar, kes sai lisaks kirja 4 lauapalli ja 5 korvisöötu. Frederik Ross lisas 14, Kristjan Einroos 12 ja Tanel Vee 10 punkti. Lauri Hilep panustas võitu 8 punkti, 13 lauapalli ja 6 korvisöötu. LakiLakide parim punktitooja oli Kristo Krinpus 12 silmaga, Gert Kuuskmäe ja Roger Krinpus lisasid kumbki 11 punkti. Kuuskmäe arvele jäi ka koguni 18 lauapalli.

Poolfinaalis lähevad Eelviimased kokku Wildix/Esecomiga.

(4) Nordauto – (5) Audentes 73:104 (20:23, 16:28, 22:27, 15:26) – TÄISSTATISTIKA

Audentes pääses avaveerandi lõpuks kaheksa punktiga ette ning juhtis poolajaks juba 51:36. Kolmandal veerandajal lisas Audentes edumaale veel viis ja viimasel neljandikul 11 silma – tasuks koguni 31-punktiline võit.

Võitjate parimana tegi Sixten Tomingas üleplatsimehena kaksikduubli, kui viskas 34 punkti ja võttis 14 lauapalli. Võimsa kaksikduubli sai kirja ka Riko Roosnurm, kes tõi 31 punkti ja 19 lauapalli. Kõik 40 minutit väljakul viibinud Carl Sooär lisas 18 punkti ja Reijo Põllu arvele jäi 10 silma. Nordauto poolelt vastas kaksikduubliga Einar Grüning, kes kogus 33 punkti ja 10 lauapalli. Lauri Nurgamaa ja Rain Koldits lisasid vastavalt 15 ning 14 punkti.

Poolfinaalis ootavad Audentest ees Morsad.