Töökas A Le Coqi meeskond kasutab vajadusel ka “üle ja peale” mängutaktikat

-Märt Mäesalu ja A Le Coq korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Tallinna Rahvaliiga eelmise aasta võitjast KK Pelgulinnast me juba kirjutasime ning nüüd on järg käes mulluse hõbedatiimi A Le Coqi käes, kes läheb treener Märt Mäesalu juhendamisel uuel hooajal taas medalite peale mängima.

Korvpall24.ee uuris Mäesalult, keda korvpallisõbrad mäletavad ka kümne aasta tagusest ajast BC Kalev/Cramo abitreenerina, kuidas A Le Coqi mehed uueks hooajaks valmistuvad ning mis eesmärkidega meeskond tegutseb.

Tallinna Rahvaliiga tiimidel tasub kindlasti lugu lõpuni lugeda, kuna Mäesalu avaldab ka selle, kui mitu erinevat kombinatsiooni A Le Coqi arsenalis kokku on ning mis stiili korvpalli viljeletakse siis, kui liikumistest aega üle jääb.

A Le Coqi meeskond on harrastusliigades osalenud juba aastaid, millal täpsemalt tiim alguse sai ning kuidas koosseis vahepeal muutunud on?

Harrastusliigades oleme osalenud juba üheksa aastat. Esimene hooaeg oli võistkonna nimi Telemark. Mängisime siis ainult Kossuliigat. Võitude poolest ei olnud väga edukas (saime paar võitu hooaja peale), kuid paljud said hea kogemuse. Teisel hooajal oli meeskonna nimi juba A Le Coq ja see on olnud siiamaani. Esialgsest võistkonnast on praegu alles 3 meest.

Palun iseloomusta oma sõnadega ühe lausega A le Coqi meeskonda, millisena Sina seda treenerina näed?

Töökas meeskond, kes hoiab kokku nii palliplatsil kui ka vabal ajal.

Jõudsite mullu Rahvaliigas finaali, kus kaotasite KK Pelgulinna meeskonnale. Mida eelmisest hooajast mäletad ning mis olid finaalikaotuse põhjusteks?

Eelmisel hooajal mängisime Rahvaliigas 13 mängu, millest 3 kaotasime, neist üks oli ka finaalis saadud kaotus KK Pelgulinnale. KK Pelgulinna on hea meeskond, kes on samuti mitmeid aastaid koos mänginud. Finaalis suutsid nad kohe paremini alustada, poolajaks juhtisid juba 12 punktiga. Tulime lõpus järele ja meil oli isegi viimase sekundi viske võimalus, kuid kahjuks eksisime.

A Le Coqil on nimekirjas mitmekülgne komplekt erineva vanuse, korvpallitausta ja kogemustepagasiga mängijad, kui raske on treenerina need mängijad ühiselt väljakul tegutsema panna?

Meil on tõesti kõige noorema ja vanema mängija vahe ca 30 aastat. Kõik nad on erineva tausta ja oskustega, kuid see võib-olla teebki meie võistkonna mitmekülgsemaks. Treeningutel armu ei anta, võitlevad nii vanad kui noored ühtemoodi.

Mitu erinevat kombinatsiooni meeskonna ründearsenalist leiab?

Kokkulepitud liikumisi on 7, kuid vahepeal harrastame „üle ja peale“ mängu ka.

Kas uuel hooajal jätkate Rahvaliigas suures plaanis sama koosseisuga või on tulemas ka muudatusi?

Hetkeseisuga on 90% meeskonnast sama. Paar mängijat vaatavad, kuidas sügisel tervisega lood on.

Kuna jõudsite Rahvaliigas finaali, siis ilmselt ei saa uuel hooajal seada madalamat eesmärki kui võit? Või…?

Kindlasti lähme ka sellel aastal finaalikoha eest võitlema. See saab raske olema, sest Rahvaliiga tase on läinud tugevamaks ja ühtlasemaks.

Kuidas A Le Coqi tiimi mängijad ennast suvel vormis hoiavad ning millal toimub esimene treeningkogunemine?

Suvise vormiga tegelevad kõik individuaalselt, korvpalli reeglina kätte ei võeta, pigem sõidetakse ratast, mängitakse võrku ja tehakse muid suviseid tegevusi. Saalitreeningutega alustame augusti keskel.

Kui soovid A Le Coqi tiimiga uuel hooajal rammu katsuda, siis saad seda teha oma võistkonnaga Tallinna Rahvaliigaga liitudes. Registreerimine hooajaks 2018/19 on juba avatud! VAATA SIIT.