Vanadel kamraadidel Rahvaliigas selja prügiseks teinud Reido Sepp: minu jaoks oli see hea võit!

-Reido Sepp | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas sai tabeli tipus heitlevate tiimide mängus Mediq Eesti (5-2) laupäeval väärt võidu, kui 84:66 alistati valitsev meister KK Pelgulinn (4-2). Korvpall24.ee portaal võttis pärast mängu rajalt maha võitjate kasuks 23 punkti visanud tagamängija Reido Sepa, et küsida emotsioone vägeva võidu ja tulevikuperspektiivide kohta.

“Meeskonnavaim oli hea ja isiklikus plaanis oli selline huvitav mäng ning valmistusin selleks,” vihjas seni Rahvaliigas kuue kohtumisega keskmiselt 12,5 silma toonud Sepp, et mängis oma endiste meeskonnakaaslaste vastu. “Mängisin pikalt nende poistega koos ja oli minu jaoks hea võit!” Sepa sõnul on vanade kamraadide vastu mängimine ühtepidi kergem ja teistpidi raskem, kuna ise tead nende meeste tugevaid külgi hästi, kuid samas, teatakse ka sinu nippe ja liigutusi paremini.

Tallinna Rahvaliiga tipus on seis üsna tihe, kuna enam kaotuseta meeskondi pole ning üksteiselt on punkte röövitud usinasti. “Suured komplimendid liiga korraldajatele, et tase on divisjonis väga ühtlane. Tabeliseisu vaadates, meie oleme kaks kaotust saanud hoopis meeskondadelt, kes eeldatavalt pole favoriidid (Mediq Eesti on kaotanud Aexpo/Estravanile ja Kontsertlavad/Tallinna Kalevile – toim.). Siin ei saa tulla, et veeretame ära ja läheme laiali, kaotus võib igalt võistkonnalt tulla.”

Sepp nõustus, et harrastusliigas on igas mängus ülioluline ka see, mis koosseis parasjagu mänguks kokku saadakse. “Eks meil ka täna kaks meest mängisid tõbisena ja üks jäi tulemata. Eks see laupäevane formaat on selline, et nädalavahetustel on paljudel omad tegemised ja toimetamised, nüüd jõuluajal eriti. Aga, kui nädalavahetusel muud teha pole, siis on see super ajaviitevorm. Võib varem saali tulla ja vaadata teisi huvitavaid mänge.”

Aastaid Eestis erinevates harrastusliigades keerelnud ja vastastele palju peavalu valmistanud Sepp usub, et võit valitseva meistri üle annab Mediq Eesti tiimile motivatsiooni ja usku minna Rahvaliigas võidu peale välja. Aga selleks on vaja üks murekoht ületada – kuskilt tuleb leida stabiilsus.

“Meie mängude tase jubedalt kõigub – oleme erinevates liigades võitnud eeldatavalt tugevaid, kuid samas oleme saanud 20-se paki mitte nii kõvalt meeskonnalt. Meil on võib-olla mingi teema häälestusega. Oleme Rahvaliigas võimelised kõiki võitma, aga samas võime enamuselt pähe ka saada,” oli Sepp avameelne.

Optibet Tallinna Rahvaliiga mängud jätkuvad Sõle spordikeskuses 5. jaanuaril.