Vastaste esisnaiprit ohjata suutnud BC Connection teenis üllatusvõidu ja edenes veerandfinaali

-BC Connection | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga I divisjonis peeti laupäeval üks play-off’i avaringi kohtumine, kus 5. asetuse saanud Kontsertlavad.ee sai jagu 12. paigutusega SkyMobilest. II divisjonis olid võidukad Lakilakid (6.) ja BC Connection (10), kes alistasid vastavalt Toyota (11.) ja Coop/Mefabi (7.).

I divisjon

(5) Kontsertlavad.ee – (12) SkyMobile 89:73 (28:6, 23:27, 18:25, 20:15) – TÄISSTATISTIKA

Kontsertlavad.ee otsustas mängu saatuse sisuliselt juba avaveerandil, mis võideti 22 punktiga. Kahe järgmise veerandiga suutis SkyMobile vahet vähendada ja viimaseks neljandikuks nende kaotusseis 58:69. Viimasel veerandil oli taas parem Kontsertlavad.ee, kes võttis lõpuks 16-punktilise võidu.

Võitjate resultatiivseimad olid Argo Klemmer ja Tanel Virtmann, kes viskasid mõlemad 17 punkti. Kaksikduubli teinud Andres Kuuse lisas 16 silma ja 10 lauapalli. Kristo Jürisalu panustas võitu 12 ja Ragnar Kõiv 10 punkti. Kaotajate parim oli kaksikduubli teinud Juri Titov, kes viskas üleplatsimehena 24 punkti ja võttis 11 lauapalli. Konstantin Gnedenkov lisas 19 punkti ning Jevgeni Prometnoi arvele jäi 11 silma ja 15 lauapalli.

Veerandfinaalis läheb Kontsertlavad.ee vastamisi neljanda asetuse saanud Park Minigolfiga.

I divisjoni play-off tabel

II divisjon

(7) Coop/Mefab – (10) BC Connection 60:67 (15:13, 15:20, 15:13, 15:21) – TÄISSTATISTIKA

Coop/Mefab võitis avaveerandi kahe punktiga, kuid jäi poolajaks 30:33 kaotusseisu. Tasavägine heitlus jätkus ka kolmandal veerandajal ja otsustavale neljandikule mindi vastu BC Connectioni ühepunktilises eduseisus (46:45). Viimasel veerandil pani BC Connection oma paremuse lõplikult maksma ning võitis kohtumise seitsme punktiga.

BC Connectioni resultatiivseim oli 17 punkti visanud Rainari Argel, kes võttis lisaks ka 7 lauapalli. Sulev Jürna lisas 14 punkti ja samuti 7 lauapalli ning Martin Rootare arvele jäi 11 punkti ja 8 lauapalli. Kaotajate parim punktitooja oli Timo Kark 17 silmaga. Marko Murdjõe arvele kogunes 12 punkti ning kaksikduubli teinud Taivo Krass lisas 10 silma ja 17 lauapalli. BC Connectionil õnnestus hästi ohjata teise divisjoni põhiturniiri edukaimat korvikütti Reigo Nõmme, kes kogus ootamatult kehva visketabavuse juures 9 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 1/10, vabavisked 4/6) ja võttis 8 lauapalli.

Veerandfinaalis kohtub BC Connection teise asetusega Wildix/Esecomiga.

(6) Lakilakid – (11) Toyota 64:51 (7:14, 25:13, 18:14, 14:10) – TÄISSTATISTIKA

Lakilakid kaotasid avaveerandi seitsme silmaga, kuid juhtisid poolajaks juba 32:25, kolmanda perioodi järel 50:41 ja said kokkuvõttes 13-punktilise võidu.

Võitjate parimad skooritegijad olid Freddy Haljandi ja Robert Norak, kes kogusid mõlemad 17 punkti. Roger Krinpus ja Madis Löper said kumbki kirja 7 silma. Toyota poolelt kerkis üleplatsimeheks 20 punkti visanud Janno Juhanson, kes võttis lisaks ka 9 lauapalli ja jagas ühe korvisöödu. Marat Salahhov lisas 11 punkti ja 7 lauapalli ning Margus Paju arvele jäi 8 silma.

Veerandfinaalis on Lakilakide vastaseks kolmanda asetuse saanud Eelviimased.